حسین اسماعیلی عتیق: استخوان‌های محل خاکبرداری مترو در باغ گلستان تبریز عمدتا انسانی هستند

پنجشنبه ۲۴ خرداد، ۱۳۹۹-۲۰۲۰-۰۶-۱۴-SOS Iran- مسئول باستان شناسی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی از شناسایی استخوان‌های انسانی در بررسی‌های اولیه در محل خاکبرداری مترو در باغ گلستان تبریز خبر داد و گفت: استخوان‌های شناسایی شده در این محل عمدتا از نوع انسانی هستند.

به گزارش ایسنا، حسین اسماعیلی عتیق شنبه شب در گفت‌وگوی خبری با ارائه توضیحاتی در خصوص استخوان‌های پیدا شده در محل خاکبرداری‌های مترو در ضلع جنوبی باغ گلستان، اظهار کرد: کارشناسان باستان شناسی میراث فرهنگی، امروز در قالب تیم کارشناسی، در محل حضور یافته و بررسی‌های اولیه را انجام دادند.

 وی افزود: این محل، بخشی از گورستان گجیل بوده که در دوره‌های قبلی به ویژه در قرون میانی اسلامی تا اوایل دوران قاجار مورد استفاده قرار می‌گرفت.

وی اضافه کرد: استخوان‌های انسانی کشف شده در محل این پروژه به احتمال قوی با این قبرستان ارتباط دارد.

به گزارش ایسنا، اسماعیلی عتیق از نمونه برداری از استخوان‌های شناسایی شده و سفال‌ها برای بررسی و انجام کارهای تحقیقاتی خبر داد.

وی خاطرنشان کرد: اگر ناشناخته‌هایی در مطالعاتمان در این خصوص و موارد معماری یا گذشته آن دوره وجود داشته باشد، مطالعات باستان شناسی قطعا ادامه پیدا خواهد کرد، در غیر این صورت مترو با حضور مستقیم کارشناس باستان شناسی به فعالیتش ادامه خواهد داد.

وی در خاتمه از انجام مطالعه‌ای تحت عنوان بافت تاریخی تبریز با مطالعه مورد نمونه موردی باغ گلستان تبریز در طول سال‌های گذشته خبر داد.

کشف گور دسته جمعی در تبریز و مسوولیت رژیم در حقیقتیابی

 

فیلمی از گور دسته جمعی پیدا شده در تبریز!!
روز ۲۰ آذر ۱۳۹۵ در حالی‌ که ماموران شهرداری در محله ۴۰ متری تبریز مشغول حفاری فاضلاب بودند، یک گور دسته جمعی نمایان شد، از آنجا که در دهه ۶۰ و سال ۶۷ این محله بیابان بوده است، احتمال این که این گوردسته جمعی محل دفن انقلابیون و مبارزان جانباخته دهه ۶۰ و کشتار ۶۷ باشد بسیار زیاد است، گر چه رژیم جنایتکار جمهوری جهل و جنایت با حیله و فریب و صحنه سازی اثر جنایت را پاک می‌کند
لینک فیلم دوم درزیر :
https://www.facebook.com/nadia.naderi/videos/10208107750359625/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © ۱۴۰۲ استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع آزاد است. All rights reserved.ارسال