جلسه رسیدگی به اتهامات پیام درفشان وکیل دادگستری و فعال حقوق بشر برگزار شد

پیام درفشان، وکیل دادگستری و فعال حقوق بشر

دوشنبه ۱۶ تیر،۱۳۹۹-۲۰۲۰-۰۷-۰۶-SOS Iran- جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات پیام درفشان، وکیل دادگستری و فعال حقوق بشر امروز دوشنبه ۱۶ تیرماه به دلیل بیماری، بدون حضور وی و با حضور وکیل مدافعش در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران برگزار شد. آقای درفشان که هم اکنون در زندان اوین به سر می‌برد در تاریخ ۱۹ خردادماه امسال توسط نیروهای امنیتی در دفتر کارش بازداشت  شد.به گزارش هرانا، امروز دوشنبه ۱۶ تیرماه ۱۳۹۹، جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات پیام درفشان، وکیل دادگستری و فعال حقوق بشر در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران برگزار شد.

اتهامات مطروحه علیه آقای درفشان در این جلسه دادگاه که با حضور سعید دهقان، وکیل مدافع وی و به ریاست قاضی ایمان افشاری برگزار شد “اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور، فعالیت تبلیغی علیه نظام، نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی و حمل افشانه و شوکر غیر مجاز” عنوان شده است.

گفته می‌شود آقای درفشان به دلیل بیماری و ادامه درمان در جلسه دادگاه حضور نداشت.

این وکیل دادگستری که در تاریخ ۱۹ خردادماه توسط نیروهای امنیتی در دفتر کارش بازداشت شده بود در مکان نامعلومی مورد بازجویی قرار گرفت، آقای درفشان هفته گذشته و با پایان مرحله بازجویی به قرنطینه بند ۴ زندان اوین منتقل شد.

گفته می‌شود بازداشت آقای درفشان با حکم دادسرای امنیت صورت گرفته و ‌پرونده‌ای در شعبه ۲ دادسرای امنیت اوین برای وی گشوده شده است.

سعید دهقان،‌ وکیل مدافع پیام درفشان پیشتر در خصوص بازداشت موکل خود در یادداشتی در صفحه شخصی‌اش در توییتر عنوان کرد: “این بازداشت بدون احضاریه قبلی، با حضور ماموران در دفتر کارش صورت گرفت. دلیل بازداشت مشخص نیست؛ چون وکلایش از لیست مورد تائید رئیس قوه قضاییه نیستند و اجازه ورود و دفاع ندارند!”.

به گفته این وکیل دادگستری: ”از آنجا که حکم قبلی موکلم تعلیقی است و تعلیق نیز قطعی است، بازداشت وی هیچ ارتباطی با حکم قبلی ندارد. همچنان منتظریم تا جزئیات دلیل بازداشت را در اختیارمان قرار دهند”.

پیام درفشان پیشتر توسط شعبه اول دادگاه انقلاب کرج از بابت اتهام “توهین به رهبری” به ۲ سال حبس تعزیری و ۲ سال محرومیت از وکالت محکوم شد و این حکم در مرحله تجدید نظر به ۱ سال حبس و ۲ سال محرومیت از وکالت کاهش پیدا کرد. این محکومیت به مدت ۲ سال به حالت تعلیق در آمده است.

درفشان، تاکنون وکالت بسیاری از زندانیان سیاسی و عقیدتی ازجمله محمد نجفی، ویدا موحد، نسرین ستوده، خانواده کاووس سیدامامی، قاطمه خویشوند (سحر تبر)، سکینه پروانه و شماری از بازداشت‌شدگان اعتراضات آبان ۹۸ را برعهده داشته است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © ۱۴۰۳ استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع آزاد است. All rights reserved.ارسال