سید محمود موسوی مجد، زندانی امنیتی اعدام شد

دوشنبه ۳۰ تیر، ۱۳۹۹-۲۰۲۰-۰۷-۲۰-SOS Iran-  سید محمود موسوی مجد، زندانی امنیتی که متهم به ارائه اطلاعات در رابطه با قاسم سلیمانی به نهادهای جاسوسی کشورهای دیگر است امروز دوشنبه ۳۰ تیر اعدام شد. وی در تاریخ ۱۵ تیرماه از زندان اوین به زندان رجایی شهر کرج منتقل شده بود. آقای موسوی مجد در سال ۱۳۹۷ توسط حزب الله لبنان بازداشت و به ایران منتقل و پس از مدتی توسط شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به اتهام “جاسوسی” به اعدام محکوم شد. این حکم نهایتا در دیوان عالی کشور نیز تایید شد.به گزارش هرانا به نقل از فارس، سحرگاه امروز دوشنبه ۳۰ تیر ۹۹، حکم اعدام سید محمود موسوی مجد، زندانی امنیتی، اجرا شد.

در این گزارش به محل اجرای حکم اعدام آقای موسوی مجد اشاره‌ای نشده است با این حال هرانا روز یکشنبه ۱۵ تیرماه در گزارشی از انتقال آقای موسوی مجد از زندان اوین به زندان رجایی شهر کرج خبر داده بود. گفته می‌شود آقای موسوی مجد پیش از انتقال به زندان رجایی شهر کرج چند ساعت به بازداشتگاه اطلاعات سپاه موسوم به بند ۲-الف زندان اوین منتقل و در آنجا به شدت مورد ضرب و شتم قرار گرفت. در آنجا به وی گفته شد به زودی اعدام خواهد شد. ضرب و شتم آقای مجد به حدی بوده که در نواحی کمر، پا، دست و گردن خود دچار سیاهی، کبودی و خون‌مردگی شده است. از سوی دیگر روی سر این زندانی از چند جا شکستگی یا جراحت جدی ایجاد شده است.

سید محمود موسوی مجد در تاریخ ۱۸ مهرماه ۱۳۹۷ توسط نیروهای حزب الله لبنان بازداشت و به کشور سوریه منتقل شد و حدود دو ما بعد آزاد شد. آقای مجد چند روز بعد در حالی که سوار بر خودرو بود، پس از محاصره توسط چند خودرو دیگر توسط نیروهای سپاه بازداشت و به ایران منتقل شد.

یک منبع مطلع از وضعیت این زندانی پیشتر با بیان اینکه آقای موسوی مجد حدود دو ماه و نیم در بازداشتگاه حزب الله لبنان محبوس بود، به هرانا گفت: “ایشان طی مدت ذکر شده مورد شکنجه قرار گرفت و پس از انتقال به ایران، به بازداشتگاه ۵۹ حفاظت اطلاعات سپاه در تهران منتقل شد.”

آقای موسوی مجد، پس از پایان مراحل بازجویی در تاریخ ۱۶ بهمن ۱۳۹۷ نخست به اندرزگاه ۷ سالن ۱۲ زندان اوین و از آنجا به اندرزگاه ۴ سالن ۱ منتقل شد.

آقای موسوی در مرحله بازپرسی توسط شعبه ۱ دادسرای اوین از بابت “جاسوسی برای سازمان سیا و موساد” مورد تفهیم اتهام قرار گرفت و در نهایت توسط شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب اسلامی به ریاست قاضی ابوالقاسم صلواتی به اعدام محکوم شد. این حکم نخست در شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران و اخیرا در شعبه ۱۹ دیوان عالی کشور نیز تایید شد.

هرانا نخستین بار در اسفندماه سال گذشته در گزارشی از هویت و صدور حکم اعدام برای آقای موسوی مجد خبر داده بود.

روز سه‌شنبه ۲۰ خرداد ۹۹، غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضاییه، در نشست خبری خود از صدور حکم اعدام علیه این زندانی خبر داد. به گفته وی، سیدمحمود موسوی مجد، فرزند کاظم، متهم به جاسوسی برای سازمان سیا و موساد و همچنین متهم به افشای محل تردد قاسم سلیمانی بوده و حکم اعدام او پس از صدور در شعبه ۱۹ دیوان عالی کشور نیز تایید شده و به زودی اجرا خواهد شد.

یک منبع نزدیک به خانواده آقای موسوی مجد، با بیان اینکه پدر و مادر سید محمود موسوی مجد بارها از سوی حفاظت اطلاعات سپاه مورد آزار و اذیت و تهدید قرار گرفته‌اند به هرانا گفت: «آقای موسوی مجد درحالی به اعدام محکوم شده است که هیچگونه سند، عکسی و یا شماره حسابی مبنی بر ارتباط او با سرویس‌های فوق‌الذکر ارائه نشده است.»

هرانا خردادماه امسال نیز در گزارشی به شرح آخرین وضعیت سید محمود موسوی مجد در زندان اوین پرداخت.

سید محمود موسوی مجد، فرزند سید محمود (کاظم) و متولد سال ۱۳۶۵ بود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *