بخشیده شدن سومین محکوم به قصاص در زندان کاشان

دوشنبه ۲۷ مرداد، ۱۳۹۹-۲۰۲۰-۰۸-۱۷-SOS Iran- رییس ندامتگاه کاشان از بخشیده شدن سومین فرد محکوم به قصاص در این زندان قبل از اجرای حکم توسط اولیای دم خبر داد.

محسن محبوبی در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: فرد محکوم، در سال ۱۳۸۱ هنگام درگیری، مرد ۲۶ ساله ای را به قتل رسانده بود که پس از هشت سال دستگیر و به زندان کاشان معرفی شد.وی افزود: صبح امروز (دوشنبه-۲۷ مرداد) تلاشهای خیرخواهانه مجموعه دادستانی و زندان کاشان و مشارکت نیکوکاران این شهر برای دعوت دو طرف دعوا به مصالحه و اصلاح ذات البین به نتیجه رسید و فرد محکوم به آغوش خانواده برگشت.

رییس ندامتگاه کاشان تصریح کرد: اقدام فداکارانه خانواده مقتول شایسته تقدیر است زیرا هر کس جان انسانی را نجات دهد، به مانند آن است که یک جامعه را نجات داده است.

محبوبی تاکید کرد: جامعه شتابان امروز، نیازمند فرهنگ صلح و سازش است تا آثار اجتماعی اختلاف ها به ویژه در گروه جوانان و نوجوانان در جامعه کم شود. شهروندان باید بیش از پیش با آموزه های بخشش، سازش و گذشت به عنوان اصل های اساسی فرهنگ و اخلاق دینی آشنا شده و بر این اساس رفتار کنند.

وی افزود: پیش از این در روزهای هشتم و یازدهم ماه جاری نیز دو نفر از زندانیان کاشان قبل از اجرای حکم قصاص، با اعلام گذشت اولیای دم از اعدام نجات یافتند.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Copyright © ۱۴۰۱ استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع آزاد است. All rights reserved.ارسال