عفو محکوم به اعدام، ۱۴ سال بعد از صدور حکم

دوشنبه ۱۴ مهر، ۱۳۹۹-۲۰۲۰-۱۰-۰۵-SOS Iran- سرپرست شوراهای حل اختلاف فارس گفت: با تلاش اعضای شورای حل اختلاف شعبه جنت شهر داراب، جوان ۱۸ ساله‌ای که فروردین ماه سال ۸۵ طی یک درگیری، یک نفر را کشته بود، با عفو خانواده از اعدام رهایی یافت.

حجت‌الاسلام توانی دوشنبه ۱۴ مهر در تشریح جزئیات این پرونده، گفت: حدود ۱۴سال پیش در شهرستان داراب، به دنبال یک درگیری یک جوان با سلاح گرم به قتل رسید و پرونده در دستگاه قضایی به جریان افتاد.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی شورای حل اختلاف فارس، توانی افزود: پس از تشکیل پرونده و طی شدن روند رسیدگی قضایی، رای به قصاص قاتل صادر و در دیوان عالی نیز تایید شد.

سرپرست شوراهای حل اختلاف فارس ادامه داد: پس از آن شورای حل اختلاف داراب با همراهی امام جمعه، معتمدین محلی و سفیران صلح و دوستی کشور به پرونده ورود کرده و با برگزاری جلسات متعدد زمینه صلح و سازش و فصل خصومت را فراهم کردند.

توانی اعلام کرد: سرانجام پس از مذاکرات و تلاش فراوان اعضای شعبه جنت شهر داراب، خانواده مقتول رضایت داده و با حضور در دفتر شعبه رضایت بی قید و شرط خود را به احترام امام حسین و ائمه اطهار  اعلام و اولیای دم از قصاص صرفه نظر کردند.

سرپرست شوراهای حل اختلاف فارس گفت: اعضا و کارکنان شوراهای حل اختلاف استان تمام تلاش خود را برای جلب رضایت شاکی به کار می‌بندند تا در راستای عمل به کلام الهی جان یک هموطن مسلمان را نجات دهند.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *