‎یک زندانی در قزوین به دار آویخته شد

دوشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۲- هرانا – دادستان عمومی و انقلاب استان قزوین گفت: سحرگاه امروز یک متهم به قاچاق مواد مخدر در زندان مرکزی قزوین به دار آویخته شد. به گزارش مهر، حجت الاسلام صادقی در جمع خبرنگاران اظهارداشت: با انجام اقدامات اطلاعاتی صورت گرفته در اداره پلیس مبارزه با مواد مخدر استان مشخص شد فردی با هویت ش.چ ۴۶ ساله و متاهل، در منزل استیجاری اش در شهرک مینودر اقدام به تهیه وتوزیع مواد مخدر از نوع کراک در سطح شهر می کند.

این مسئول بیان کرد: وی این نوع مواد مخدر را از استان تهران تهیه و به صورت وزنی در سطح شهر توزیع می کرد.
‎حجت الاسلام صادقی تصریح کرد: در ادامه تحقیقات صورت گرفته مشخص شد نامبرده قصد دارد به وسیله یک دستگاه خودرو مقداری مواد مخدر وارد استان کند که مامورین آن یگان در عوارضی شماره یک قزوین مستقر می شوند و با رویت خودرو و توقف آن مشاهده می کنند که نامبرده به همراه فرزند خردسالش است، پس از بازرسی صورت گرفته از خودرو مقدار ۵۰۰ گرم هروئین فشرده که به صورت ماهرانه ای داخل موتور خودرو جاسازی شده بود کشف می شود.
‎وی عنوان کرد: با دستگیری نامبرده و تشکیل پرونده اولیه، متهم به همراه پرونده به دادسرا معرفی و با اقرار صریح و پذیرش اتهام وارده در مراحل تحقیق، شعبه دوم دادگاه انقلاب اسلامی قزوین با تشکیل جلسه رسیدگی، حکم به مجازات اعدام محکوم علیه صادر می کند که این رای صادره به علت ادعای متهم و وکیل مدافعه وی مبنی بر این که متهم دارای بیماری شدید روانی است و با توجه به ارایه مدارک مثبته به دادگاه وعدم بررسی و احراز صحت وسقم موضوع از سوی دادگاه، مورد اعتراض قرار می گیرد و دادستانی کل کشور دادنامه صادره را نقض و پرونده به شعبه صادر کننده رای اعاده می شود.
‎این مسئول اظهارداشت: دادگاه نیز پس از معرفی متهم به پزشکی قانونی واخذ نظریه کمیسیون روانپزشکی با تشکیل جلسه رسیدگی، مجدداً محکوم علیه را به اعدام محکوم می کند که رای صادره مورد تائید دادستان کل کشور قرار می گیرد و دو مرحله تقاضای عفو محکوم علیه نیز در کمیسیون عفو وتخفیف مجازات مطرح ولیکن مورد مخالفت قرار می گیرد و نهایتاً رییس قوه قضائیه مراتب بلا مانع بودن اجرای حکم را تائید و حکم صادره به مرحله اجرا در می آید.
‎محکوم علیه دارای ۱۳ فقره سابقه کیفری در خصوص مواد مخدر بوده و در زمان ارتکاب جرم با قرار وثیقه به اتهام حمل ۲۳ گرم هروئین آزاد بوده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *