صدور کیفرخواست علیه سه ایرانی در دانمارک به اتهام تأمین مالی تروریسم

پنجشنبه ۲۶ فروردین، ۱۴۰۰-۲۰۲۱-۰۴-۱۵-SOS Iran- دادستان دانمارک علیه سه ایرانی عرب یک گروه اپوزیسیون به اتهام تأمین مالی و حمایت از فعالیت تروریستی در ایران و همکاری با سرویس امنیتی عربستان سعودی کیفرخواست صادر کرد. به گزارش دویچه وله، دادستان عمومی دانمارک اعلام کرد علیه سه عضو گروه مخالف جمهوری اسلامی ایران به اتهام حمایت و تأمین مالی از فعالیت‌های تروریستی در ایران و همکاری با سرویس امنیتی و اطلاعاتی عربستان سعودی کیفرخواست صادر شده است.این سه نفر عضو گروه “جنبش مبارزه عربی برای آزادی اهواز” هستند و در ماه فوریه سال گذشته میلادی دستگیر شدند. رئیس سرویس اطلاعات و امنیت دانمارک در زمان دستگیری این افراد گفت که آنها در فاصله سالهای ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۸ در داخل خاک دانمارک برای سرویس اطلاعاتی عربستان جاسوسی می‌کردند.

دادستان دانمارک در بیانیه‌ای گفته است: «این یک پرونده بسیار جدی است که در آن افرادی در دانمارک فعالیت‌های غیرقانونی اطلاعاتی انجام می‌دادند و از داخل دانمارک از تروریسم در سایر کشورها حمایت می‌کردند.»

دادگاه این سه نفر از روز ۲۹ آوریل شروع می‌شود. اتهامات وارده در صورت اثبات می‌تواند برای این افراد تا ۱۲ سال حبس داشته باشد.

در پرونده‌ای مشابه در ژوئن سال گذشته یک نروژی ایرانی‌تبار به دلیل جاسوسی برای سرویس امنیتی ایران و انجام یک حمله تروریستی علیه یکی از اعضای جنبش مبارزه عربی به هفت سال زندان محکوم شد. او علیه این حکم اعتراض داد و منتظر دادگاه تجدیدنظر است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © ۱۴۰۳ استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع آزاد است. All rights reserved.ارسال