‎ترکیه ۷٫۶ میلیارد دلار به حساب رژیم ایران در هالک بانک واریز کرد

۱۰ دی ۱۳۹۲- ‪ ‬- IranSOS در پی کشف شبکه بزرگ فساد مالی در ترکیه تاکنون ده ها نفر از تجار، کارمندان دولتی، سیاستمداران و فعالان بانکی در این کشور از جمله رئیس هالک بانک بازداشت شده اند. وزیر انرژی ترکیه گفت امسال ۷.۶ میلیارد دلار پول نفت و گاز وارداتی از ایران به حساب این کشور در هالک بانک واریز شده است. 

به گزارش تسنیم، وزیر انرژی ترکیه تاکید کرد کشورش به واردات گاز از ایران ادامه می دهد. تانر ییلدیز که با کانال ۲۴ تلویزیون ترکیه سخن می گفت افزود: «ایران همسایه و کشور برادر ماست. ما به تجارت گاز طبیعی با این کشور ادامه می دهیم».

وی همچنین گفت ۴٫۵ میلیارد دلار پول گاز و ۳٫۱ میلیارد دلار پول نفت خریداری شده از ایران در سال ۲۰۱۳ به حساب این کشور در هالک بانک واریز شده است.
وزیر انرژی ترکیه در مورد کشف اخیر شبکه فساد مالی در این کشور گفت مذاکرات نفتی انجام شده با عراق یکی از موارد تحقیق در مورد این ماجراست.
وی حملات به هالک بانک در ارتباط با این پرونده را محکوم کرد.
در پی کشف شبکه بزرگ فساد مالی در ترکیه تاکنون ده ها نفر از تجار، کارمندان دولتی، سیاستمداران و فعالان بانکی در این کشور از جمله رئیس هالک بانک بازداشت شده اند.
دولت آمریکا مدعی است مقامات ترکیه آگاهانه تحریم ها علیه ایران را نقض کرده اند و پول نفت و گاز وارداتی از ایران را از طریق هالک بانک در اختیار تهران قرار داده اند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *