اعدام چهار زندانی در زندانهای قم و کرمانشاه

جمعه ۲۳ مهر، ۱۴۰۰-۱۵٫۱۰٫۲۰۲۱-SOS Iran- سحرگاه دوشنبه ۱۹ مهر، حکم دستکم دو زندانی که پیشتر از بابت اتهام قتل به اعدام محکوم شده بودند، در زندان مرکزی کرمانشاه به اجرا در آمد. همچنین صبح روز چهارشنبه ۲۱ مهر، دو زندانی دیگر از بابت همین اتهام در زندان مرکزی قم اعدام شدند.به گزارش سازمان حقوق بشر ایران، صبح روز دوشنبه ۱۹ مهرماه ۱۴۰۰، دستکم دو زندانی در زندان دیزل آباد کرمانشاه اعدام شدند.

هویت یکی از این زندانیان که پیشتر از بابت اتهام قتل به اعدام محکوم شده بودند، محمد لطیفی، ۲۳ ساله عنوان شده است.

بر اساس این گزارش، احتمال می رود که تعداد اعدام شدگان این روز در این زندان بیشتر بوده باشد.

بنابر خبری دیگر، صبح روز چهارشنبه ۲۱ مهرماه ۱۴۰۰، حکم دو زندانی که پیشتر از بابت اتهام قتل به اعدام محکوم شده بودند، در زندان مرکزی قم به اجرا در آمد.

هویت یکی از این زندانیان علی عمر امرالالهی، اهل کشور افغانستان عنوان شده است.

در این گزارش به نقل از یک منبع مطلع آمده است: علی عمر امرالالهی، چهار سال پیش از بابت اتهام قتل که با انگیزه ناموسی مرتکب آن شده بود بازداشت شده و از آن زمان تا لحظه اجرای حکم در زندان بسر برد.

اعدام این زندانی تا لحظه تنظیم این خبر توسط رسانه‌های داخل ایران و یا منابع رسمی اعلام نشده است.

بر اساس گزارش مرکز آمار، نشر و آثار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران در بازه زمانی (۸ اکتبر ۲۰۲۰ تا ۹ اکتبر ۲۰۲۱) دستکم ۲۶۶ شهروند اعدام شدند و ۹۰ تن دیگر به اعدام محکوم شدند. از جمله اعدام شدگان باید به اعدام ۳ کودک-مجرم اشاره کرد.

بنا بر همین گزارش بیش از ۸۲ درصد اعدام های صورت گرفته در ایران توسط دولت یا نهاد قضایی اطلاع رسانی نمی‌شوند که نهادهای حقوق بشری اصطلاحا آن را اعدام “مخفیانه” می‌خوانند.د.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © ۱۴۰۱ استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع آزاد است. All rights reserved.ارسال