اجرای حکم اعدام یک زندانی در زندان اصفهان

یکشنبه ۲۱ آذر،۱۴۰۰۱۲.۱۲.۲۰۲۱-SOSIran- سحرگاه امروز یکشنبه ۲۱ آذرماه، حکم اعدام یک زندانی که پیشتر از بابت اتهامات مرتبط با مواد مخدر به اعدام محکوم شده بود، در زندان اصفهان به اجرا درآمد. این زندانی روز جمعه ۱۹ آذرماه جهت اجرای حکم به یکی از سلول‌های انفرادی این زندان منتقل شده بود.به گزارش هرانا، سحرگاه امروز یکشنبه ۲۱ آذرماه ۱۴۰۰، یک زندانی در زندان اصفهان اعدام شد.

هویت این شهروند که پیشتر از بابت اتهامات مرتبط با مواد مخدر به اعدام محکوم شده بود،عبدالسلام براهویی، ساکن زاهدان، فرزند علی بیک و ۳۳ ساله توسط هرانا احراز شده است.

این زندانی روز جمعه ۱۹ آذرماه جهت اجرای حکم به یکی از سلول‌های انفرادی این زندان منتقل شده بود. به گفته یک منبع مطلع تنها همسر او پیش از اجرای حکم موفق به انجام ملاقات آخر با او شده و باقی اعضای خانواده از ملاقات آخر محروم مانده‌اند.

آقای براهویی پیشتر در سال ۱۳۹۷ به اتهام حمل مواد مخدر در اصفهان بازداشت و به اعدام محکوم شده بود.

اعدام این زندانی تا لحظه تنظیم این خبر توسط رسانه‌های داخل ایران و یا منابع رسمی اعلام نشده است.

بر اساس گزارش مرکز آمار، نشر و آثار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران در بازه زمانی (۸ اکتبر ۲۰۲۰ تا ۹ اکتبر ۲۰۲۱) دستکم ۲۶۶ شهروند اعدام شدند و ۹۰ تن دیگر به اعدام محکوم شدند. از جمله اعدام شدگان باید به اعدام ۳ کودکمجرم اشاره کرد.

بنا بر همین گزارش بیش از ۸۲ درصد اعدام های صورت گرفته در ایران توسط دولت یا نهاد قضایی اطلاع رسانی نمی‌شوند که نهادهای حقوق بشری اصطلاحا آن را اعدام مخفیانه می‌خوانند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © ۱۴۰۲ استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع آزاد است. All rights reserved.ارسال