اجرای حکم اعدام دو زندانی در زندان مراغه

شنبه ۰۹ بهمن، ۱۴۰۰-۰۱٫۲۹٫۲۰۲۲-SOS Iran- سحرگاه امروز یکشنبه ۱۰ بهمن، حکم دو زندانی که پیشتر از بابت اتهام “لواط به عنف” به اعدام محکوم شده بودند، در زندان مرکزی مراغه به اجرا در آمد. به گزارش هرانا، بامداد امروز یکشنبه ۱۰ بهمن‌ماه ۱۴۰۰، دو زندانی در زندان مراغه اعدام شدند.هویت این زندانیان که پیشتر از بابت اتهام “لواط به عنف” توسط مراجع قضایی به اعدام محکوم شده بودند، مهرداد (اکبر) کریم پور، فرزند رسول، متولد ۱۳۶۸ و همچنین فرید محمدی، توسط هرانا احراز شده است.

این زندانیان حدود ۶ سال پیش از بابت این اتهام بازداشت و از آن زمان تا لحظه اجرای حکم را در زندان سپری کردند.

لواط به عنف در قوانین ایران به تجاوز به همجنس و رابطه بدون رضایت طرفین همجنس گفته می‌شود. از وضعیت قربانی اطلاعی در دست نیست.

تا لحظه تنظیم این گزارش، اعدام این زندانیان از سوی رسانه‌های داخل ایران و یا منابع رسمی اعلام نشده است.

بر اساس گزارش سالانه مرکز آمار، نشر و آثار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران در بازه زمانی (اول ژانویه ۲۰۲۱ تا ۲۰ دسامبر ۲۰۲۱) دستکم ۲۹۹ شهروند اعدام شدند و ۸۵ تن دیگر به اعدام محکوم شدند. از جمله اعدام شدگان باید به اعدام ۴ کودک-مجرم اشاره کرد.

بنا بر همین گزارش بیش از ۸۸ درصد اعدام های صورت گرفته در ایران توسط دولت یا نهاد قضایی اطلاع رسانی نمی‌شوند که نهادهای حقوق بشری اصطلاحا آن را اعدام “مخفیانه” می‌خوانند.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © ۱۴۰۳ استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع آزاد است. All rights reserved.ارسال