اجرای حکم اعدام دو زندانی در زندان های رجایی شهر کرج و دستگرد اصفهان

دوشنبه ۲۳ اسفند، ۱۴۰۰-۰۳٫۱۴٫۲۰۲۲-SOS Iran-  سحرگاه روز چهارشنبه ۱۱ اسفند، حکم یک زندانی که پیشتر از بابت اتهام قتل به اعدام محکوم شده بود، در زندان رجایی شهر کرج به اجرا در آمد. همچنین صبح روز سه‌شنبه ۳ اسفند، یک زندانی در زندان دستگرد اصفهان از بابت اتهامات مرتبط با مواد مخدر پای چوبه دار رفت و اعدام شد.به گزارش  سازمان حقوق بشر ایران، سحرگاه روز سه‌شنبه ۳ اسفند ۱۴۰۰، یک زندانی در زندان دستگرد اصفهان اعدام شد.

هویت این زندانی که از حدود سه سال پیش از بابت اتهامات مرتبط با مواد مخدر بازداشت و به اعدام محکوم شده بود، موسی زارع، ۳۵ ساله و فرزند حسین عنوان شده است.

بنابر خبری دیگر، روز چهارشنبه ۱۱ اسفند ماه ۱۴۰۰، حکم اعدام یک زندانی در زندان رجایی شهر کرج به اجرا در آمد.

سازمان حقوق بشر ایران هویت وی را سید وحید طباطبایی، ۳۹ ساله و اهل پیشوای ورامین عنوان کرده است.

در این گزارش به نقل از یک منبع مطلع آمده است: وحید طباطبایی هفت سال پیش به اتهام قتل بازداشت شد. یک روز قبل از اجرای حکم به انفرادی منتقل شد و نهایتا حکم وی به مرحله اجرا در آمد.

اعدام این زندانیان تا لحظه تنظیم این خبر از سوی رسانه‌های داخل ایران و یا منابع رسمی اعلام نشده است.

بر اساس گزارش سالانه مرکز آمار، نشر و آثار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران در بازه زمانی (اول ژانویه ۲۰۲۱ تا ۲۰ دسامبر ۲۰۲۱) دستکم ۲۹۹ شهروند اعدام شدند و ۸۵ تن دیگر به اعدام محکوم شدند. از جمله اعدام شدگان باید به اعدام ۴ کودک-مجرم اشاره کرد.

بنا بر همین گزارش بیش از ۸۸ درصد اعدام های صورت گرفته در ایران توسط دولت یا نهاد قضایی اطلاع رسانی نمی‌شوند که نهادهای حقوق بشری اصطلاحا آن را اعدام “مخفیانه” می‌خوانند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © ۱۴۰۱ استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع آزاد است. All rights reserved.ارسال