اعدام یک زندانی در زندان گنبد کاووس

پنجشنبه ۱۷ شهریور، ۱۴۰۱-۲۰۲۲-۰۹-۰۸-SOS Iran-  حکم یک زندانی که پیشتر از بابت اتهام قتل به اعدام محکوم شده بود، سحرگاه امروز پنجشنبه ۱۷ شهریور، در زندان گنبد کاووس اجرا شد.به گزارش هرانا،  یک زندانی در زندان گنبد کاووس اعدام شد. هویت این زندانی، “غفور نجات پور، حدودا ۲۲ ساله و اهل شهرستان مراوه تپه” توسط هرانا احراز شده است.

یک منبع مطلع نزدیک به خانواده آقای نجات پور در این خصوص به هرانا گفت: “غفور پیشتر از بابت اتهام قتل بازداشت و سپس توسط مراجع قضایی به اعدام محکوم شد. تلاش های خانواده آقای نجات پور به جهت اخذ رضایت از اولیای دم بی نتیجه ماند و سرانجام حکم اعدام این زندانی به مرحله اجرا در آمد.”

تا لحظه تنظیم این گزارش، اعدام این زندانی از سوی رسانه‌های داخل ایران و یا منابع رسمی اعلام نشده است.

بر اساس گزارش سالانه مرکز آمار، نشر و آثار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران در بازه زمانی (اول ژانویه ۲۰۲۱ تا ۲۰ دسامبر ۲۰۲۱) دستکم ۲۹۹ شهروند اعدام شدند و ۸۵ تن دیگر به اعدام محکوم شدند. از جمله اعدام شدگان باید به اعدام ۴ کودک-مجرم اشاره کرد.

بنا بر همین گزارش بیش از ۸۸ درصد اعدام های صورت گرفته در ایران توسط دولت یا نهاد قضایی اطلاع رسانی نمی‌شوند که نهادهای حقوق بشری اصطلاحا آن را اعدام “مخفیانه” می‌خوانند.

.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © ۱۴۰۲ استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع آزاد است. All rights reserved.ارسال