وزارت اطلاعات از بازداشت ۱۳ تن به اتهام “جاسوسی” خبر داد

سه شنبه ۲۰ دی، ۱۴۰۱-۲۰۲۳-۰۱-۱۰-SOS Iran- وزارت اطلاعات در اطلاعیه ای از بازداشت ۱۳ نفر به اتهام “جاسوسی” در استان‌های تهران، اصفهان، یزد، آذربایجان‌ غربی و گلستان خبر داد. هر چند مقابله با امر جاسوسی به عنوان نقض حقوق بشر در نظر گرفته نمی شود ولی با توجه به سابقه دولت ایران در استفاده ابزاری از این عنوان برای برخورد با مخالفان سیاسی، طرح چنین ادعاهایی بخصوص با روشن نبودن جزئیات و روند دادرسی همواره با دیده تردید نگریسته می‌شود.به گزارش هرانا به نقل از میزان، ۱۳ تن به اتهام جاسوسی در نقاط مختلف کشور بازداشت شدند.

وزارت اطلاعات در اطلاعیه ای پیرامون بازداشت این افراد مدعی شد: “۲۳ نفر از عناصر عملیاتی سازمان جاسوسی موساد در استان‌های تهران، اصفهان، یزد، آذربایجان‌ غربی و گلستان، شناسایی و تاکنون ۱۳ نفر که در داخل کشور حضور داشتند، پیش از هر اقدامی دستگیر شدند”.

سازمان اطلاعات در این بیانیه از هویتی با نام مستعار “سیروس” به عنوان “سر پل این شبکه” یاد میکند که در یکی از کشورهای اروپایی اقامت دارد.

در این گزارش به هویت و وضعیت فعلی این افراد اشاره ای نشده است.

هر چند مقابله با امر جاسوسی بعنوان نقض حقوق بشر در نظر گرفته نمی شود ولی با توجه به سابقه دولت ایران در استفاده ابزاری از این عنوان برای برخورد با مخالفان سیاسی خود طرح چنین ادعاهایی بخصوص با روشن نبودن جزئیات و روند دادرسی همواره با دیده تردید نگریسته می‌شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © ۱۴۰۲ استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع آزاد است. All rights reserved.ارسال