رحیمی جهان آبادی: قوه قضائیه آمار اعدامیهای موادمخدر از اول انقلاب را اعلام کند

 یکشنبه ۰۱ مردادماه ۱۳۹۶-۲۰۱۷-۰۷-۲۳-IranSOS– عضو هیئت رئیسه کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با بیان این که بخش اعظمی از افرادی که به اسم قاچاقچی اعدام می‌شوند اثری در کاهش عرضه در کشور ندارند، تاکید کرد: مجلس با طرح تخفیف کاهش مجازات اعدام به دنبال این است که سرکرده‌های اصلی و قاچاقچیان عمده باید مجازات شوند.

ادامه خواندن “رحیمی جهان آبادی: قوه قضائیه آمار اعدامیهای موادمخدر از اول انقلاب را اعلام کند”

درگیری ساکنین یک روستا با ماموران نیروی انتظامی بخاطر حفر چاه آب ۱۳ کشته و مصدوم برجای گذاشت

سه شنبه ۲۷ تیرماه ۱۳۹۶-۲۰۱۷-۰۷-۱۹-IranSOS اعتراض ساکنان روستای شهرستانک از توابع جغتای به دلیل حفر چاه آب شرب در زمین‌های این روستا سبب درگیر با ماموران نیروی انتظامی شد که تاکنون یک کشته و ۱۲ مصدوم برجای گذاشته است. به گزارش هرانا به نقل از فارس، شب ۱۳۹۶/۰۴/۲۵ درگیری ساکنان روستای شهرستانک جغتای با ماموران نیروی انتظامی تاکنون یک کشته و ۱۲ مصدوم برجای گذاشت.

ادامه خواندن “درگیری ساکنین یک روستا با ماموران نیروی انتظامی بخاطر حفر چاه آب ۱۳ کشته و مصدوم برجای گذاشت”

دادستان کردستان: بخشش ۱۶ متهم محکوم به اعدام در سه سال اخیر در کردستان

سه شنبه ۲۷ تیرماه ۱۳۹۶-۲۰۱۷-۰۷-۱۹-IranSOS دادستان کردستان با بیان اینکه شورای مصلحین در دادگستری تشکیل شده است اظهار کرد “این شورا با پیگیری های خود در سه سال اخیر، زمینه رهایی از قصاص ۱۶ متهم محکوم به اعدام کردستانی را از اولیای دم فراهم کرد”.

 

ادامه خواندن “دادستان کردستان: بخشش ۱۶ متهم محکوم به اعدام در سه سال اخیر در کردستان”

یک فدراسیون بین‌المللی از مطالبات کارگران نیشکر هفت تپه حمایت کرد

سه شنبه ۲۷ تیرماه ۱۳۹۶-۲۰۱۷-۰۷-۱۹-IranSOS فدراسیون بین‌المللی کارگران صنایع مواد غذایی، کشاورزی و خدمات با انتشار بیانیه ای روز دوشنبه ۲۶ تیر از اتحادیه های عضو خود و نهادهای کارگری در جهان خواست از مطالبات کارگران و بازنشستگان شرکت نیشکر هفت تپه برای پرداخت دستمزدهای معوقه و مزایای شان حمایت کنند.

ادامه خواندن “یک فدراسیون بین‌المللی از مطالبات کارگران نیشکر هفت تپه حمایت کرد”

علی فلاحیان: آنها هفده هزار نفر از ما را کشتند اما من نمی‌دانم ما از آنها چقدر کشتیم

دوشنبه ۲۶ تیرماه ۱۳۹۶-۲۰۱۷-۰۷-۱۷-IranSOS- آیا علی فلاحیان اتهامات را می‌پذیرد؟ در پس پرده مرگ سعید امامی چه گذشته است؟ ماجرای اتوبوس ارمنستان چه بود؟ او درباره ماجرای رستوران میکونوس و انفجار آمیای آرژانتین چه می‌گوید؟ به گزارش ایسنا، تاریخ ایرانی نوشت: «بی‌شک پرسش‌های فراوانی در ذهن بسیاری از افراد درباره حجت‌الاسلام علی فلاحیان، وزیر اطلاعات دوره سازندگی وجود دارد؛ از انتقاد اصلاح‌طلبان به خفقان مطبوعات در آن دوره گرفته تا ماجرای سعید امامی و بعدها قتل‌های زنجیره‌ای در دوره اصلاحات که بسیاری از نقش فلاحیان در آن سخن به میان آورده‌اند. اما نظر خود فلاحیان در این باره چیست؟ آیا او این اتهامات را می‌پذیرد؟ در پس پرده مرگ سعید امامی چه گذشته است؟ ماجرای اتوبوس ارمنستان چه بود؟ او درباره ماجرای رستوران میکونوس و انفجار آمیای آرژانتین چه می‌گوید؟ همه این‌ها سوالاتی است که حسین دهباشی در نوبت اخیر برنامه «خشت خام» از فلاحیان پرسیده است. او در این گفت‌وگو از اعدام‌های سال ۶۷ هم سخن به میان آورده است؛ ماجرایی که هنوز درباره آن پرسش‌های فراوانی مطرح می‌شود.

ادامه خواندن “علی فلاحیان: آنها هفده هزار نفر از ما را کشتند اما من نمی‌دانم ما از آنها چقدر کشتیم”

اصلاح مجدد طرح کاهش مجازات‌اعدام؛ تغییر در وزن و شرایط

شنبه ۲۷تیرماه ۱۳۹۶-۲۰۱۷-۰۷-۱۷-iranSOS– سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس از اصلاح مجدد طرح کاهش مجازات اعدام در این کمیسیون خبر داد. از جمله عمده این تغییرات حکم اعدام برای خرید و فروش۵۰ کیلو موادمخدر سنتی و ۲ کیلو صنعتی بعد از لازم‌الجرا شدن قانون است. حسن نوروزی همچنین با حضور در برنامه گفتگوی ویژه خبری یکشنبه شب شبکه دو سیما به دفاع از این طرح و دلایل لزوم اصلاح قانون پرداخت و بر کاهش استفاده از مجازات اعدام تاکید کرد.

ادامه خواندن “اصلاح مجدد طرح کاهش مجازات‌اعدام؛ تغییر در وزن و شرایط”

وزیر دفاع آمریکا: شرط برقراری رابطه مداوم و مثبت ایران و آمریکا، تغییر نظام ایران است.

سه شنبه ۲۰ تیرماه ۱۳۹۶-۲۰۱۷-۰۷-۱۱IranSOS وزیر دفاع آمریک گفت که شرط برقراری رابطه مداوم و مثبت ایران و آمریکا، تغییر نظام ایران است. به گزارش ایسنا به نقل از دیلی کالر، جیمز متیس گفت: بهبود روابط میان ایران و آمریکا بسیار دشوار خواهد بود و هرگونه تغییر موضع برابر ایران بسیار دشوار است چراکه این کشور دموکراسی واقعی ندارد.

ادامه خواندن “وزیر دفاع آمریکا: شرط برقراری رابطه مداوم و مثبت ایران و آمریکا، تغییر نظام ایران است.”

مخالفت چندباره ستاد مبارزه با مواد مخدر؛ حذف کامل اعدام مجرمان موادمخدر امکان پذیر نیست

دوشنبه ۱۹ تیرماه ۱۳۹۶-۲۰۱۷-۰۷-۱۰-IranSOS- سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر برای چندمین بار از مخالفت این نهاد با حذف کامل مجازات اعدام برای مجرمان جرایم مواد مخدر خبر داد. طرح اصلاح قانون مبارزه با مواد مخدر مدتی است در کشمکش نهادهای مختلف در انتظار تصویب نهایی در مجلس است. تصویب این طرح به نجات هزاران نفر از محکومان مواد مخدر از اعدام و جایگزینی حبس به جای اعدام منتهی خواهد شد.

ادامه خواندن “مخالفت چندباره ستاد مبارزه با مواد مخدر؛ حذف کامل اعدام مجرمان موادمخدر امکان پذیر نیست”