سه شنبه ۰۷ تیر، ۱۴۰۱ -۲۰۲۲-۰۶-۲۸-SOS Iran- رویترز به نقل از وکیل بنژمن بیریر، جهانگرد فرانسوی زندانی در ایران، خبر داد که دادگاه تجدید نظر در این کشور حکم هشت سال زندان جهانگرد فرانسوی را به اتهام جاسوسی تأئید کرد.

سرشت طبقاتی فاشیسم(متن کامل)

یکشنبه ۲۹ خرداد، ۱۴۰۱-۲۰۲۲-۰۶-۱۹-SOS Iran- برگردان: آمادور نویدی- مورخان بورژوایی و مبلغان آن‌ها جهت اسطوره سازی فاشیسم، هر مسیر ممکن و قابل تصوری را پیموده اند، تا از تعریف معناداری که بتواند منافع آن‌ها را بخطر بیندازد، پرهیز کنند. آن‌ها با تکذیب هر رویکرد طبقاتی، پیشینه اجتماعی و اقتصادی فاشیسم را نادیده می‌گیرند. آن‌ها با خودداری از اهداف تاریخی، به عناصر ریز ایدئولوژی های تاریخی فاشیست مراجعه می‌کنند، و هر فلسفه ای را که دوست دارند ماهیت فاشیسم بنامند، از درون این خورجین ایده ها، گردآوری می‌کنند.

دستور اخراج معاون “مرکز اسلامی هامبورگ” از آلمان ابلاغ شد

یکشنبه ۲۹ خرداد، ۱۴۰۱-۲۰۲۲-۰۶-۱۹-SOS Iran- مقامات دولتی هامبورگ حکم اخراج “سلیمان موسوی‌فر”، معاون رئیس “مرکز اسلامی هامبورگ” را به او ابلاغ کردند. او باید ظرف سه ماه خاک آلمان را ترک کند. این مرکز مهم‌ترین کانون فعالیت‌های جمهوری اسلامی در آلمان است.

پاراگوئه: خلبان هواپیمای ونزوئلایی عضو نیروی قدس سپاه است

شنبه ۲۸ خرداد، ۱۴۰۱-۲۰۲۲-۰۶-۱۸-SOS Iran- مقام‌های امنیتی پاراگوئه تایید کردند که غلامرضا قاسمی، خلبان ایرانی هواپیمای ونزوئلایی توقیف شده در آرژانتین، با نیروی قدس سپاه پاسداران مرتبط بوده است. رسانه‌های اسرائیلی نیز تصویری از خلبان قاسمی منتشر کرده‌اند.

گزارش دبیرکل سازمان ملل متحد در محکومیت اعدام‌ها و نقض حقوق بشر در ایران

جمعه ۲۷ خرداد، ۱۴۰۱-۲۰۲۲-۰۶-۱۷-SOS Iran- دبیرکل سازمان ملل متحد در گزارشی رسمی وضعیت حقوق بشر در ایران را مورد انتقاد قرار داده و خواستار انجام تحقیقاتی مستقل در مورد سرکوب خشن اعتراضات و شکنجه و مرگ زندانیان در بازداشتگاه‌ها شده است.

حمایت از رضا پهلوی، ضرورت گذار از جمهوری اسلامی

جمعه ۲۷ خرداد، ۱۴۰۱-۲۰۲۲-۰۶-۱۷-SOS Iran- حنیف حیدرنژاد- ۴۳ سال پس از حاکمیت جمهوری اسلامی و درگیری و مبارزه احزاب و گروه‌های مختلف سیاسی با این رژیم نشان داده که نیروهای سیاسی حاضر در ایران به تنهایی قادر به پایین کشاندن آن نیستند. این مهم فقط با اتحاد مردم ایران و نیروها و شخصیت‌های سیاسی مختلف امکان‌پذیر است.

اجرای حکم اعدام ۲ زندانی در زندان ایلام

پنجشنبه ۱۹ خرداد ، ۱۴۰۱-۲۰۲۲-۰۶-۰۹-SOS Iran- سحرگاه روز چهارشنبه ۱۸ خردادماه، حکم اعدام دو زندانی که پیشتر از بابت اتهام قتل به اعدام محکوم شده بودند، در زندان ایلام به اجرا درآمد.

Copyright © ۱۴۰۳ استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع آزاد است. All rights reserved.ارسال