‎بازنشستگان نساجی مازندران هشت و نیم میلیارد تومان طلبکاراند

‎یکشنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۳ -IranSOS- نماینده کارگران بازنشسته کارخانه نساجی مازندران گفت: حدود ۵۰۰ کارگر بازنشسته این واحد نساجی بابت مطالبات معوقه خود مبلغ هشت و نیم میلیارد تومان طلبکار هستند. «محمد نوبخت» با اعلام این خبر به ایلنا گفت: بیش از یکصد کارگر بازنشسته این کارخانه نساجی از روز گذشته برای پیگیری مطالبات معوقه خود در تهران حضور دارند.

وی بابیان اینکه مطالبات معوقه این کارگران شامل حدود ۳۰ ماه دستمزد پرداخت نشده و سنوات پایان کار است، از مراجعه این کارگران به نهاد ریاست جمهوری در روز گذشته خبر داد.
‎این کارگر بازنشسته بابیان اینکه نهاد ریاست جمهوری در پاسخ به درخواست کارگران بازنشسته نساجی مازندران از وزارت صنعت، معدن و تجارت توضیح خواسته است، گفت: امروز کارگران بازنشسته حاضر در تهران تصمیم گرفتند تا برای پیگیری مطالبات معوقه خود به مجلس شورای اسلامی مراجعه کنند.
‎وی ادامه داد: براین اساس نمایندگان مجلس به کارگران بازنشسته نساجی مازندران وعده دارند که موضوع پرداخت مطالبات معوقه آن‌ها را در جلسه طرح سوال از وزیر صنعت مطرح خواهند کرد.
‎این کارگر نساجی مازندران یادآور شد: حدود ۵۰۰ کارگری که در فاصله سال ۸۸ تا ۹۱ از کارخانه نساجی مازندران بازنشسته شده‌اند بابت ۳۰ ماه حقوق و سنوات پایان کار از کارفرما طلبکار هستند.
‎نوبخت بابیان اینکه مشکل کنونی کارگران بازنشسته نساجی مازندران به یک وزارتخانه خاص محدود نمی‌شود، گفت: طولانی روند پرداخت این مطالبات باعث تشدید گرفتاری‌های خانوادگی این کارگران شده‌است.
‎وی تاکید کرد: با وجود آنکه این کارگران از مراجع قضایی برای توقیف بخشی از اموال کارخانه حکم گرفته‌اند اما تا به امروز روند اجرای این حکم می‌سر نشده است.
‎این کارگر سابق کارخانه نساجی مازندران در عین حال در مورد وضعیت کنونی کارخانه گفت: از اسفند ماه سال ۹۱ کارخانه با حدود ۳۰۰ کارگر فعالیت خود را از سر گرفت و در حال حاضر عملکرد اقتصادی آن با وضعیت کنونی نیروی انسانی حاضر در کارخانه و بازار فروش محصولات تولیدی دارای توجیه اقتصادی است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © ۱۴۰۳ استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع آزاد است. All rights reserved.ارسال