وضعیت خطرناک بینایی یک زندانی عقیدتی اهل سنت

دوشنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۳ -IranSOS- یک زندانی عقیدتی اهل سنت با مشکل اساسی بینایی روبرو شده و باید روی چشم چپش عمل پیوند قرنیه صورت گیرد. به گزارش انسانیت٬ آرش شریفی زندانی عقیدتی اهل سنت رجایی شهر چند سالی است از مشکل بینایی رنج می برد، به صورتی که در این اواخر حتی در کارهای روزمره خود با مشکل اساسی روبرو شده است تا جایی که حتی طبق اظهارات متخصص زندان کاشان و زندان اوین چشم چپش ۹ درجه و چشم راستش ۵ درجه ضعیف شده است و باید سریعا روی چشم چپش عمل پیوند قرنیه صورت گیرد.

این در حالی ست که چشم راست این زندانی هم احتیاج به عمل دارد اما با وجود اعلام خطر از جانب متخصصین همیشه با بی‌توجهی مسوولین مربوطه مواجه بوده است و امروز بعد از چندین بار درخواست و اعلام خطر از جانب متخصص زندان رجایی شهر به بیرون از زندان اعزام شده، اما تنها به خاطر نبود ۴۵ هزار تومان و فراهم نکردن زمینه تهیه هزینه عکس برداری از طریق خانواده، بار دیگر مراحل مداوای چشمش به تاخیر افتاد.
همچنین مشاهده شده است در حین انتقال، زندانیان عقیدتی به دفعات از سوی مامورین و سربازان زندان مورد توهین، آزار و اذیت قرار می گیرند و در این زمینه چندین بار جهت رسیدگی به این موضوع اعتراض خود را به رییس زندان اعلام کرده اند ولی تا به حال هیچ مسوولی پاسخ گوی درخواست آنها نبوده است.
آرش شریفی در مهر ماه سال ۱۳۸۸ بازداشت و در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی محمد مقیسه‌ای به اتهام «هواداری از گروههای سلفی» به اعدام محکوم شد.
گفتنی است، آرش شریفی به بیماری آسم مزمن هم مبتلاست و بیشتر مواقع دچار حملات شدید آسم می‌شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © ۱۴۰۳ استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع آزاد است. All rights reserved.ارسال