زندانی سیاسی غلامرضا خسروی اعدام شد

یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۳- ۲۰۱۴-۰۶-۰۱ -IranSOS- زندانی سیاسی غلامرضا خسروی سحرگاه امروز یکشنبه ۱۱ خرداد در زندان رجائی شهر اعدام شد. او متهم به همکاری با سازمان مجاهدین خلق بود و بدون توجه به موازین قانونی و انسانی به اعدام محکوم شده بود. خانواده غلاورضا خسروی روز گذشته آخرین ملاقات را با او انجام دادند و سپس توسط مقامات زندان صورتجلسه ای مبنی بر ابلاغ اجرای حکم اعدام را امضا کردند. به گزارش کمیته دانشجویی دفاع از زندانیان سیاسی٬ زندانیان سیاسی نیز در داخل بند سیاسی تجمع کرده و خواستار رهایی این زندانی از اجرای اعدام شدند.

تلاش های سازمان هایی مانند عفو بین الملل نیز نتیجه نداد و براساس اعلام قبلی او صبح امروز اعدام شد.
غلامرضا خسروی که از سوی دستگاه قضایی جمهوری اسلامی به جاسوسی برای سازمان مجاهدین خلق ایران از طریق همکاری با تلویزیون سیمای آزادی متهم شده بود، در سال ۸۶ در کرمان بازداشت و به سه سال حبس تعزیری و سه سال حبس تعلیقی محکوم گردیده بود که این حکم با اعتراض دادستان تهران در مرحله تجدیدنظر به شش سال حبس تعزیری مبدل گردید.
اما محکومیت شش ساله زندان پایان پرونده قضایی آقای خسروی نبود و در حالی که این زندانی سیاسی در حال سپری کردن محکومیت شش ساله خود در زندان کرمان بود، با ارائه گزارش و درخواستی دروغ از جانب قاضی حیدری فرد مبنی بر اینکه این پرونده همچنان در مرحله تحقیقات اولیه می باشد این پرونده به دادسرای انقلاب تهران احاله گردید که اینبار و با وجود یکسان بودن عمل مادی جرم، این زندانی تحت اتهام «محاربه» در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی پیرعباسی به اعدام محکوم گردید که حکم مذکور به تائید دیوان عالی کشور نیز رسید.
آقای خسروی از شهریور ماه سال ۹۱ که حکم اعدام وی به دایره اجرای احکام ارسال گردید در خطر اجرای حکم اعدام خود به سر می برد و تاکنون اعتراض و پیگیری های خانواده و وکلای وی نتیجه ای را در بر نداشته است.

http://www.komitedefa.com/index.php?option=com_content&view=article&id=5007:1393-03-11-05-41-28&catid=34:1389-03-14-23-30-41&Itemid=572

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *