‎پیشی گرفتن گسترش اعتیاد در بین زنان ایرانی از مردان

دوشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۰۹-۰۸-IranSOS- مشاور وزیر کشور در امو زنان و خانواده با بیان اینکه دیگر اعتیاد در کشور از مسأله‌ای صرفا مردانه خارج شده، اظهار کرد: متاسفانه اکنون گسترش اعتیاد در بین زنان ایرانی از مردان پیشی گرفته است. به گزارش هرانا به نقل از مهر، فهیمه فرهمندپور، مشاور وزیر کشور در امو زنان و خانواده، با اشاره به اینکه سلامت خانواده در گرو سلامت زنان به عنوان محورهای خانواده است، افزود: زنان مادران خانواده بوده به دلیل آنکه نقشی محوری در این نهاد مهم دارند باید برای رفع مشکلات آن‌ها اقدام شود.

وی اضافه کرد: تلاش برای خارج کردن زنان از فضای افسردگی در واقع کمک به تامین سلامت روانی و تربیتی جامعه است.
‎به گفته فرهمند‌پور، مدیران می‌باید بیش از پیش به مشکلات حوزه زنان توجه کنند چرا که بسیاری از مشکلات حوزه بانوان و خانواده باید در بخش مردان ریشه یابی و چاره‌اندیشی شود و در این زمینه تنها آموزش زنان کفایت نمی‌کند.
‎مشاور وزیر کشور در ادامه به آسیب‌های عمده موجود در حوزه زنان در کشور پرداخت و با بیان اینکه اعتیاد و طلاق دو آسیب مهم بانوان جامعه به شمار می‌رود، افزود: دیگر اعتیاد در کشور از مسأله‌ای صرفا مردانه خارج شده و متاسفانه اکنون سرعت گسترش اعتیاد در بین زنان ایرانی از مردان پیشی گرفته و سن گرایش به اعتیاد در بین زنان نیز به صورت نگران‌کننده‌ای کاهش یافته است.
‎وی تصریح کرد: آمار طلاق نیز روز به روز در حال افزایش است در حالی که آمار ازدواج کاهش یافته است.
‎به گفته فرهمندپور این افزایش و کاهش نامناسب نرخ طلاق و میزان ازدواج در حالی در کشور روی می‌دهد که متوسط سن ازدواج افزایش یافته و سن طلاق نیز پایین آمده است.
‎وی افزایش تعداد زنان فارغ التحصیل بیکار در شهرستان‌ها را از دیگر آسیب‌های بخش زنان در جامعه ذکر و اظهار کرد: این موضوع سبب افزایش افسردگی در بین بانوان شده است.
‎وی اظهار داشت: بیکاری، پایین بودن سرانه ورزشی دختران، خلاء اوقات فراغت، عدم سلامت جسمی و روانی زنان و غیره از دیگر مشکلات بانوان جامعه است که دغدغه‌های هویتی را برای این قشر از جامعه ایجاد کرده و لازم است برای رفع آن‌ها برنامه‌ریزی اصولی صورت گیرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © ۱۴۰۳ استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع آزاد است. All rights reserved.ارسال