‎آغاز به کار “‎سرکوبگران افتخاری” از امروز در کلانتری‌ و پاسگاه‌ها

‎دوشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۱۰-۰۶-IranSOS- رئیس پلیس پیشگیری ناجا گفت: از امروز فعالیت پلیس افتخاری در کنار سایر پلیس‌ها در حوزه‌های مختلف مانند کلانتری و پاسگاه آغاز می‌شود. به گزارش (ایسنا)، سردار تقی مهری در حاشیه برگزاری دومین گردهمایی فرماندهان و کارکنان یگان حفاظت در جمع خبرنگاران اظهار کرد: پلیس افتخاری برای مشارکت مردمی به منظور ایجاد امنیت در کشور فعالیت می‌کند.

وی افزود: پلیس افتخاری بر اساس قانون استخدامی نیروی انتظامی در دستور کار قرار گرفته و یک پلیس مردمی است و شامل افرادی می‌شود که داوطلبانه حاضر به همکاری با نیروی انتظامی شده‌اند و ناجا این افراد را سازماندهی می‌کند و به آنان آموزش می‌دهد. پلیس افتخاری نقش مهمی در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی می‌تواند ایفا کند.
‎رئیس پلیس پیشگیری ناجا در ادامه گفت: اقدام خاص پلیس پیشگیری که شامل پلیس فرودگاه‌ها، راه آهن، کلانتری و غیره می‌شود، حفاظتی و مراقبتی است. یکی از برجسته ترین کارها مشارکت مردم در برقراری نظم و امنیت از سوی خود این افراد است و در حال حاضر حدود ۴۰ هزارنگهبان محله اعم از زن و مرد در سطح کشور در مراکزی مانند مجتمع‌های مسکونی، تجاری و درمانی فعالیت می‌کنند و از آنها برای برقراری نظم و امنیت در سازمانها و دستگاه‌های دولتی بهره برده می‌شود.
‎مهری اجرای طرح مدیریت کیفیت در سطح کلانتری‌ها را موضوع بسیار مهمی دانست و اظهار کرد:‌ این طرح در چند سال اخیر در نیروی انتظامی آغاز شده و باعث اصلاح برخی فرآیندها شده است که این طرح شامل موضوعاتی مانند تکریم ارباب رجوع می‌شود.
‎مهری در پایان گفت: یکی از کارهای برجسته انجام شده ایجاد دایره مشاوره و مددکاری در سطح کشور است و حدود ۷۰ درصد از پرونده‌های اختلافات خانوادگی و نزاع به کمک این مشاوران به سازش تبدیل شده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © ۱۴۰۳ استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع آزاد است. All rights reserved.ارسال