‎داور حسینی وجدان در آستانه محرومیت از تحصیل

دوشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۱۰-۱۳-IranSOS- داور حسینی‌وجدان زندانی سیاسی زندان اوین در آستانه محرومیت از تحصیل قرار دارد. به گزارش هرانا، داور حسینی وجدان فعال دانشجویی محصل در رشته متالوژی دانشگاه صنعتی اصفهان که دوران حبس خویش را از ۱۴ آذر ماه سال ۹۰ در بند ۳۵۰ زندان اوین می‌گذراند در آستانه محرومیت از تحصیل قرار دارد. وی در طی مدت زندانی بودن بر خلاف ئین نامه سازمان زندان‌ها دسترسی‌ای به دانشگاه محل تحصیل خود نداشته و حتی امکان شرکت در امتحانات پایان ترم نیز به وی داده نشد و به همین دلیل با اتمام سنوات تحصیلی در آستانه محرومیت از تحصیل قرار گرفته است.

آقای حسینی که ورودی سال ۱۳۸۹ رشته متالوژی استخراج دانشگاه صنعتی اصفهان است درست یک ماه پیش از آغاز امتحانات دانشگاه بازداشت می‌شود و در حالی که اجازه شرکت در امتحانات پایان ترم را پیدا نمی‌کند با درخواست حذف ترم وی نیز مخالفت می‌شود.
‎در اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۱ طی حکمی از سوی کمیته انظباطی دانشگاه و به صورت غیابی به اتهام انجام اقداماتی علیه جمهوری اسلامی و توهین به شعایر دینی و ملی به دو ترم محرومیت از تحصیل با احتساب در سنوات محکوم می‌شود.
‎سرانجام در روزهای پایانی تابستان سال ۱۳۹۲ با مرخصی حسینی وجدان موافقت می‌شود و به اعتبار حرف دادستانی مبنی بر منتفی بودن بحث بازگشت وی به زندان و اقدام برای ثبت نام، به دانشگاه مراجعه می‌کند و از آنجایی که با پایان یافتن فرصت ثبت نام امکان تحصیل در ترم جدید را از دست می‌دهد، علیرغم قول مساعد آموزش دانشگاه مبنی بر موافقت با درخواست مرخصی بدون احتساب در سنوات، یک ترم دیگر به جمع سنوات تحصیلی وی اضافه می‌گردد.
‎پس از آن تنها ۲ روز پس از ثبت نام حسینی وجدان در نیمسال دوم، دادستانی تهران به وی اعلام می‌کند که بایست جهت ادامه دوران محکومیت به زندان برگردد.
‎این فعال دانشجویی در حالی بهمن ۹۲ خود را به زندان اوین معرفی می‌کند که دادستانی تهران برای تمامی ۱۸۰ روز مرخصی تحصیلی او، اعلام جرم غیبت از مرخصی می‌کند.
‎همچنین تلاشهای داور حسینی وجدان در طول مدت زندان جهت ادامهٔ تحصیل در دانشگاه پیام نور با وجود قبولی در رشته مهندسی شیمی (تهران شمال) نیز با توجه به محرومیت پیشین بی‌نتیجه بوده است.
‎داور حسینی وجدان در شهریور ماه سال ۹۱ از سوی شعبهٔ ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی صلواتی به اتهام اجتماع و تبانی و تبلیغ علیه نظام به ۶ سال حبس تعزیری محکوم شد که این حکم در فروردین ماه سال ۹۲ به ۴ سال حبس تعزیری کاهش یافت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *