‎مرگ ۹۳۱۷ نفر در تصادفات در نیمه اول امسال

شنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۱۱-۰۸-IranSOS- رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور از مرگ ۹۳۱۷ نفر در حوادث ترافیکی نیمه نخست امسال خبر داد. به گزارش (ایسنا)، دکتر شجاعی در کمیته بررسی هماهنگی طرح زمستانی پلیس راهور که صبح امروز در شهرک آزمایش برگزار شد، با بیان اینکه در شش ماهه امسال ۹۳۱۷ نفر در حوادث رانندگی جان خود را از دست داده‌اند، گفت: این آمار در مقایسه با شمار تلفات سال گذشته که ۹۹۰۶ نفر بود، ۵٫۹ درصد کاهش داشته است. شجاعی همچنین از مصدومیت ۱۶۶ هزار و ۲۸۳ نفر در حوادث ترافیکی نیمه نخست امسال خبر داد و افزود: تعداد این افراد نیز در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۵٫۲ درصد کاهش داشته است. وی همچنین با بیان اینکه در میان کشته شدگان ۷۱۷۳ تن را مردان و ۲۱۴۴ تن دیگر را زنان شامل می‌شوند گفت: در این بین ۲۴۵۱ تن از جان باختگان نیز مربوط به حوزه درون شهری و ۶۰۳۳ تن دیگر نیز مربوط به حوزه برون شهری بوده‌اند.

رئیس سازمان پزشکی قانونی استان‌های تهران، خراسان رضوی و اصفهان را به ترتیب با ۴۷۸، ۲۵۴ و ۲۳۱ مورد فوتی، دارای بیشترین تعداد کشته شدگان در معابر درون شهری دانست و گفت: در معابر برون شهری نیز استان‌های فارس با ۵۴۴ مورد، خراسان رضوی با ۴۰۶ مورد، اصفهان با ۳۳۶ مورد و کرمان با ۳۳۱ مورد در صدر استان‌های دارای جان باخته تصادفات هستند.
‎شجاعی با بیان اینکه در معابر روستایی نیز در شش ماهه امسال ۷۹۴ تن کشته شده‌اند افزود: در این حوزه استان سیستان و بلوچستان با ۸۲ مورد، استان فارس با ۵۷ مورد و آذربایجان غربی با ۴۷ مورد جزو استان‌های دارای بیشترین تصادف رانندگی هستند.
‎رئیس سازمان پزشکی قانونی استان‌های فارس، خراسان رضوی، تهران و اصفهان را به ترتیب با ۸۰۷، ۷۲۴، ۶۷۴ و ۶۰۰ جان باخته در صدر استانهای دارای بیشترین تصادف در تمامی حوزه‌های درون شهری،‌ برن شهری و روستایی اعلام کرد.
‎وی در عین حال استان‌های ایلام، کهگیلویه و بویراحمد و یزد را به ترتیب با آمار ۶۵، ۹۴ و ۱۳۵ کشته دارای کمترین تلفات رانندگی در نیمه نخست امسال اعلام کرد.
‎وی با اشاره به آمار جان باختگان حوادث رانندگی در شهریور ماه نیز گفت: در شهریور ماه در مجموع ۱۸۴۸ تن در حوادث رانندگی جان خود را از دست داده‌اند که از این بین ۴۵۱ نفر در حوزه درون شهری، ۱۲۰۰ نفر در حوزه برون شهری، ۱۶۷ نفر در راه‌های روستایی و ۱۰ تن نیز در راه‌های نامعلوم جان خود را از دست داده‌اند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *