‎آپارتمان ۱۶ میلیارد تومانی در تهران

یکشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۱۲-۰۷-IranSOS- به گفته یکی از مشاوران املاک، یک پنت هاوس ۸۰۰ متری در منطقه فرمانیه با نرخ ۲۰ میلیون تومان در هر متر مربع با رقم نهایی ۱۶ میلیارد تومان به فروش رسید. به گزارش ایسنا به نقل از باشگاه خبرنگاران، رشد قیمت مسکن در سال‌های اخیر هم نتوانست از افزایش ساخت آپارتمان‌های فوق لوکس در تهران جلوگیری کند و این آپارتمان‌ها با نرخ‌های بالای ۱۰۰ میلیارد تومان به فروش می‌رسد. دو بار در سال‌های ۸۶ و ۹۱ قیمت مسکن با جهش مواجه شد و قیمت‌ها تا بیش از ۵ برابر افزایش یافت که تأثیر زیادی بر کاهش قدرت خرید و افزایش تورم در جامعه داشت.

اما این روند نتوانست از رشد ساخت و ساز آپارتمان‌های لوکس در تهران کم کند و به همان اندازه که قشر متوسط با کاهش قدرت خرید مواجه شدند، ساخت آپارتمان‌های لوکس و برج باغ‌ها در تهران افزایش یافت به طوری که در سال‌های گذشته آپارتمان‌های لوکس فقط در برخی از مناطق شهر تهران به چشم می‌خوردند اما الان می‌توان این آپارتمان‌ها را در نقاط مختلف از شمال غربی تا شمال شرقی شهر تهران دید که با امکانات جدیدتر و قیمت‌های نجومی خرید و فروش می‌شوند.

‎در بازار کنونی معامله پنت‌هاوس‌ها خیلی داغ است و خرید و فروش موردهای به اصطلاح اکازیون در بین مشتریان خاص انجام می‌شود و تنها مشتریان خاص و ثروتمند هستند که از به فروش یا اجاره گذاشتن این واحدها مطلع می‌شوند.

‎بر این اساس، سازندگان آپارتمان‌های لوکس پایتخت برای اینکه مشتریان آنها علاوه بر استفاده از امکانات مدرن، زندگی با طبیعت را هم تجربه کنند به ساخت برج باغ‌ها روی آورده‌اند که نمونه‌هایی از این پروژه‌ها را می‌توان در شمال تهران دید که در سال‌های اخیر هم به شدت بر سر زبان‌ها افتاده است.

‎این برج باغ‌ها که با معماری مدرن مهندسان ایرانی ساخته می‌شوند یا در میان درختان کهنسال ساخته شده‌اند یا اینکه از فضای سبز در بالکن یا پشت بام (روف گاردن) استفاده می‌شود که اغلب پنت‌هاوس‌های مشهور تهران از این مزیت بهره می‌برند.

‎در آگهی یکی از این آپارتمان‌ها نوشته شده است: «فوق مدرن، مبله کامل با برند معروف اروپا، آشپزخانه از بهترین برند، ارتفاع سقف ۴٫۲۰ متر، سیستم هوشمند، ۴ هزار مترلابی با ارتفاع ۱۵ متر، دو طبقه استخر، سینما، تنیس، جاده تندرستی و غیره».

‎بنابراین، قیمت این واحدها با واحدهای مشابه در همان منطقه یا حتی دیوار به دیوار بسیار متفاوت است و گاهی به بیش از دو میلیون تومان در هر متر مربع می‌رسد.

‎اطلاع زیادی از نرخ برج باغ‌های مشهور تهران به دلیل معاملات مخفی که انجام می‌شود، در دست نیست اما گاهی نرخ این آپارتمان‌ها به بیش از ۲۰ میلیون تومان در هر متر مربع می‌رسد که اغلب هم متراژهای بالای ۵۰۰ متر دارند.

‎قیمت پنت هاوس‌ها در تهران

‎به گفته یکی از مشاوران املاک، یک پنت هاوس ۸۰۰ متری در منطقه فرمانیه با نرخ ۲۰ میلیون تومان در هر متر مربع با رقم نهایی ۱۶ میلیارد تومان به فروش رسید.

‎این مشاور املاک افزود: تعداد زیادی از این نوع آپارتمان‌ها در شمال تهران ساخته شده است که با رقم‌هایی بسیار بالا خرید و فروش می‌شود اما گاهی مشاوران املاک هم از نرخ نهایی مطلع نیستند.

‎پنت هاوسی ۷۸۰ متری با ۴۰۰ متر در خیابان فرشته باغ فردوس متری ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان قیمت‌گذاری شده است و زعفرانیه واحدی ۳۲۵ متری هر متر مربع ۱۱ میلیون تومان به فروش می‌رسد.

‎همچنین در سعادت‌آباد بلوار ۲۴ متری واحدی ۲۶۰ متری با ۴ خواب و دو پارکینگ متری ۱۴ میلیون تومان فروخته می‌شود و در فرشته واحدی ۲۶۴ متری با ۴ خواب، متری ۱۱ میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است.

‎آپارتمانی ۲۷۵ متری با ۳ خواب و دو پارکینگ در فرشته متری ۱۵٫۵ میلیون تومان به فروش گذاشته شده است و آپارتمانی دیگر در خیابان فرشته با متراژ ۲۴۰ متر مربع متری ۱۰ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان به فروش می‌رسد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *