‎مرتضوی رسما برای محاکمه احضار شد

سه شنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۴-۰۸-IranSOS- متهم و شکات پرونده دادستان سابق تهران و مدیر عامل سابق سازمان تامین اجتماعی (سعید مرتضوی) برای حضور در جلسه محاکمه که قرار است پنجم اردیبهشت ماه برگزار شود، احضار شدند. به گزارش هرانا، مصطفی ترک همدانی یکی از شاکیان پرونده مرتضوی روز سه شنبه در گفت‌و‌گو با خبرنگار گروه اجتماعی ایرنا اظهار داشت: شعبه ۷۹ دادگاه کیفری استان تهران در اخطاریه‌هایی جداگانه نماینده سازمان تامین اجتماعی، علیرضا دقیقی، پیمان عطار و مرا برای حضور در جلسه محاکمه دعوت کرده است.

به گفته این وکیل دادگستری، احضاریه شعبه برای حضور در جلسه دادگاه نیز رسما به مرتضوی و وکیل وی ابلاغ شده است.
‎ترک همدانی افزود: طبق احضاریه دریافت شده، جلسه محاکمه مرتضوی ساعت ۱۰ صبح روز پنجم اردیبهشت ماه برگزار می‌شود.
‎بر اساس این گزارش، پرونده مرتضوی شامل سه قسمت است که بخش نخست آن در ارتباط با رای نقض شده از سوی دیوان عالی کشور در پرونده کهریزک و ارجاع آن به شعبه هم عرض برای رسیدگی مجدد است.
‎در پرونده کهریزک، شعبه دیوان عالی کشور انفصال دائم از خدمات قضایی و ۵ سال انفصال از خدمات دولتی در خصوص مرتضوی را تایید کرد اما نسبت به جریمه نقدی صادر شده ایراد گرفت.
‎بخش دوم این پرونده نیز در ارتباط با شکایت اولیا دم مرحوم روح الامینی (یکی از کشته شدگان حادثه بازداشتگاه کهریزک) به اتهام معاونت در قتل است.
‎بخش سوم نیز موضوع عدم اجرای رای دیوان عدالت اداری و دریافت مبالغی در پرونده تخلفات سازمان تامین اجتماعی است که از ۲۴ دی ماه عباس جعفری دولت آبادی دادستان تهران از ارجاع بخشی از پرونده تامین اجتماعی با صدور کیفرخواست به دادگاه خبر داد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *