‎شناسایی ۱۰ میلیون حاشیه‌نشین در کشور

سه‌شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۵-۱۹-IranSOS- قائم‌مقام وزیر کشور در امور اجتماعی و فرهنگی گفت: ۱۰ میلیون نفر حاشیه‌نشین در کشور شناسایی شده است. به گزارش (ایسنا) منطقه مازندران، مرتضی میرباقری ظهر امروز سه شنبه ۲۹ اردیبهشت ماه در کارگروه فرهنگی اجتماعی استانداری مازندران با اشاره به اینکه حاشیه‌نشینی از بزرگترین مشکلات کشور به شمار می‌رود، تصریح کرد: ۱۰ میلیون حاشیه‌نشین در کشور شناسایی شده است که عدد خوشایندی نیست.

وی با بیان اینکه مناطق حاشیه‌نشین موجب ایجاد نگرانی‌های زیادی شده است، از نزدیک شدن این مناطق به مراکز استان‌ها و پایتخت ابراز نگرانی کرد.

‎میرباقری با اشاره به اینکه دشمن بر روی مناطق حاشیه‌نشین سرمایه‌گذاری کرده است، افزود: این مناطق در اثر کم‌کاری در بخش‌های فرهنگی و اجتماعی ایجاد شده و این کم‌کاری‌ها هنوز وجود دارد.

‎قائم‌مقام وزیر کشور در امور اجتماعی و فرهنگی با اعلام اینکه حتما باید به مناطق حاشیه‌نشین پرداخته شود، عنوان کرد: نظام برنامه‌ریزی در حوزه فرهنگی نیاز به توجه دارد.

‎این مسئول با تاکید بر اینکه نگاه رهبری درباره مسایل فرهنگی بسیار شفاف و روشن است و بر همه مسایل اشراف دارند، افزود: باید از تمام ظرفیت‌های فرهنگی در بخش‌های مختلف استفاده شود.

‎میرباقری با بیان اینکه باید حضور مردم در مسایل فرهنگی و اجتماعی پررنگ شود، یادآور شد: برنامه‌ریزی برای استفاده از ظرفیت مردمی به مانند آنچه به صورت سنتی در میان مردم صورت می‌گرفت باید ایجاد شود.

‎وی با اشاره به اینکه در وزارت کشور در یک سال گذشته گام‌های بلندی برای حمایت از تشکل‌های مردم نهاد صورت گرفته است از ایجاد قانونی واحد در این مجموعه برای تشکل‌های مردم نهاد خبر داد.

‎قائم‌مقام وزیر کشور با اعلام اینکه هویت دینی، انقلابی و فرهنگی مردم ایران بسیار بالا است، افزود: در مسایل فرهنگی دغدغه‌هایی وجود دارد که باید آنها را شناخت و جراحی کرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © ۱۴۰۳ استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع آزاد است. All rights reserved.ارسال