‎اعدام یک متهم به شرارت در زندان مشهد

سه شنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۶-۱۶-IranSOS-  زندانی متهم به “شرارت”، سپیده دم دیروز در زندان مرکزی مشهد به دار آویخته شد. به گزارش هرانا به نقل از روزنامه خراسان، این متهم ۳۱ ساله که به “سگ” معروف بود سال ۱۳۹۲ توسط ماموران معاونت اطلاعات سپاه امام رضا با صدور دستورات ویژه ای از سوی مقامات قضایی در یک درگیری مسلحانه دستگیر شد، 

ماجرای دستگیری این متهم سابقه دار پس از طرح در کمیسیون های امنیتی، هنگامی در دستور کار نیروهای معاونت اطلاعات سپاه امام رضا(ع) قرار گرفت که وی با تیراندازی و درگیری های متعدد به همراه گروهی دیگر موجب اخلال در نظم و ایجاد رعب و وحشت و احساس ناامنی شده بود به طوری که بسیاری از قربانیان و طعمه های او جرات شکایت نداشتند، در همین حال نیروهای اطلاعات سپاه با جمع آوری سوابق متعدد کیفری و جمع بندی آن ها سرکرده باند تبهکاران مخوف را که به “سگ” معروف بود زیر نظر گرفتند تا این که وی و ۲ تن از نوچه هایش شهریور سال ۹۲ در مسیر شهرک شهید باهنر به سمت شهرک شهید رجایی به محاصره درآمدند و طی یک درگیری مسلحانه به دام افتادند.
‎با صدور دستوری از سوی دادستان مشهد پرونده این متهم خشن به شعبه ۹۰۴ مجتمع قضایی انقلاب اسلامی ارجاع شد و توسط قاضی “حیدری” مورد رسیدگی قرار گرفت، تحقیقات قضایی در این پرونده نشان داد متهم مسلح با تشکیل باندی خطرناک به ارتکاب جرایم خشن مانند نزاع های دسته جمعی، تیراندازی، آدم ربایی، تهیه و توزیع مشروبات الکلی و … اقدام می کند.
‎تحقیقات قضایی همچنین نشان داد: “وی مرداد سال ۹۲ با حدود ۱۰ تن از نوچه هایش به یک کمپ ترک اعتیاد در منطقه بازه شیخ مشهد هجوم برده و چند تن را به شدت مضروب کرده است، وی و نوچه هایش که مسلح به وینچستر، شمشیر، قمه و چوب بودند برای ایجاد وحشت بیشتر به تیراندازی هوایی اقدام کردند که با حضور ماموران انتظامی متواری شدند.
‎بنابراین گزارش، این متهم همچنین در یک درگیری به سوی مامورانی که داخل خودرو ۲۰۶ بودند تیراندازی کرده و با سرعتی وحشتناک به همراه خواهرزنش که داخل خودروی وی بود متواری شد. او در اعترافات خود در جلسات بازپرسی گفت: “من فکر می کردم سرنشینان ۲۰۶ از طرف های دعوا و از دشمنان من هستند و من با شلیک های متعدد قصد ترساندن آن ها را داشتم”.
‎وی همچنین به ماجرای آدم ربایی پس از گرفتن ۱۰ میلیون تومان نیز اشاره کرد و گفت: “ما برای این آدم ربایی ۱۰ میلیون تومان گرفته بودیم و قرار بود فردی به نام «خ» را که به یکی از دوستانم مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان بدهکار بود نزد او ببریم، اما وقتی «خ» را پیدا نکردیم پسر او را با تهدید به مرگ ربودیم”، متهم اصلی این پرونده درباره چگونگی آدم ربایی توضیح داد: “ما در بنگاه معاملاتی یکی از دوستانمان بودیم که «ق» ماجرای طلبش را مطرح کرد و ما هم تصمیم به آدم ربایی گرفتیم”.
‎آن روز ساعت ۷ صبح به منطقه قاسم آباد رفتیم و سر کوچه منتظر «خ» ماندیم ولی او نیامد، ساعتی بعد پسرش را که سوار خودروی سفیدرنگ بود تعقیب کردیم، پشت چراغ قرمز با ۲ خودرو اطرافش را محاصره کردیم و من و یکی از دوستانم داخل خودرو «ج» (پسر بدهکار) نشستیم قمه بزرگ دست من بود و اسلحه هم داشتیم، او مقاومت کرد و من هم مجبور شدم او را کتک بزنم، دیگر همدستانم نیز با خودروی پراید از پشت سر ما را پشتیبانی می کردند وقتی به منزل «ق» رسیدیم دوباره او را کتک زدیم تا این که پدرش آمد و با «ق» حساب و کتاب کردند و آن ها هم دیگر از ما شکایت نکردند.
‎کیفرخواست متهم معروف به «سگ» به اتهام «محارب» در دادسرای مشهد صادر شد و تبهکار مخوف به اتهام محاربه از طریق شرکت در آدم ربایی، نگهداری و خرید و فروش سلاح، تهدید، تولید مشروبات الکلی، شرکت در نزاع های دسته جمعی منجر به تیراندازی، شرخری و … در شعبه اول دادگاه انقلاب اسلامی مشهد پای میز محاکمه نشست.
‎این متهم پس از برگزاری چندین جلسه محاکمه که در حضور وکلای مدافع وی برگزار شد با توجه به محتویات پرونده، اقرار صریح وی و همچنین گزارش نیروهای نظامی و امنیتی به «اعدام» محکوم شد.
‎رای صادره پس از طی مراحل قانونی و استیذان از رئیس قوه قضاییه سپیده دم دیروز با حضور مسئولان اجرای احکام در زندان مرکزی مشهد به اجرا درآمد و به دار آویخته شد.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © ۱۴۰۳ استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع آزاد است. All rights reserved.ارسال