‎اعدام یک زن در زندان مرکزی قزوین

یکشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۱۲-۰۶-IranSOS- سحرگاه امروز یک زن در زندان مرکزی قزوین به اتهام قتل و رابطه نامشروع به دار آویخته شد. به گزارش هرانا به نقل از مهر، اسماعیل صادقی نیارکی، دادستان عمومی و انقلاب قزوین با اعلام خبر اعدام یک زن به اتهام قتل و رابطه نامشروع در زندان مرکزی قزوین از رای قصاص برای متهم مرد این پرونده با رد یک دوم دیه مرد مسلمان توسط شعبه دوم دادگاه کیفری استان قزوین خبر داد.

اسماعیل صادقی نیارکی در ارتباط با این پرونده آن را اینگونه تشریح کرد که :”ساعت ۱۷ و ۳۵ دقیقه ۱۸ اسفند ماه ۱۳۹۱ پلیس ۱۱۰ در اتوبان قزوین – کرج گزارش کشف جسد فردی مجهول الهویه ای را تأیید کرد که به طور کامل سوخته بود”.
‎وی ادامه داد: “پلیس با هماهنگی مراجع قضایی تحقیقات خود را آغاز کرد که در نتیجه همسر و برادر فردی را که اعلام فقدانی او به پلیس شده بود فراخوانده شدند و هویت جسد را به نام «الف. ملکی» تأیید کردند”.
‎دادستان عمومی و انقلاب قزوین اضافه کرد: “در بازجویی های اولیه از همسر متوفی، خانم «ف. زنجانیان» از شکاک بودن شوهرش و کتک خوردن خود گفت و اذعان داشت که اعلام فقدان همسرش را با تأخیر اطلاع رسانی کرده است”.
‎وی افزود: “یافته های نخستین بازپرس پرونده حکایت از ارتباط همسر مقتول با مردی داشت در نتیجه تحقیقات و بازجویی ها، همسر مقتول اعتراف کرد که پس از برقراری تماس با «ح. میرزایی» به وی وابسته و علاقمند شدم و از آنجا که همسرم مرا طلاق نمی داد، تصمیم گرفتم او را کشته و یک جوری جسدش را ناپدید کنم که کسی نفهمد”.
‎وی توضیح داد که همسر مقتول در ادامه اعتراف کرده است که “میرزایی مدارک اعم از مدارک شناسایی را از جیب مقتول خارج کرده و کارت اعتباری اش را نیز برداشته به بیرون از خانه می روند و در راه مبلغی از کارت بانکی برداشت می کنند”.
‎دادستان عمومی و انقلاب قزوین تصریح کرد: “پس از ۱۰ روز در حالی که هنوز جنازه مقتول در خانه بود، همسر مقتول در تماس با این مرد او را واردار می کند تا جنازه را بیرون ببرد که در ادامه جنازه را داخل پتو پیچیده و با ملحفه و پتو به داخل ماشین می برند و در راه از یک جایگاه سوخت یک و نیم لیتر بنزین می خرند”.
‎وی خاطرنشان کرد: “میرزایی، همسر مقتول را به خانه رسانده و در ادامه جنازه را در اطراف اتوبان قزوین – کرج آتش می زند تا جسد مقتول شناخته نشود”.
‎حجت الاسلام صادقی نیارکی گفت: “هر دو متهم در بازجویی به قتل اعتراف می کنند همچنین آنها به رابطه نامشروع و زنا قبل و بعد از ارتکاب قتل اعتراف کردند”.
‎دادستان عمومی و انقلاب قزوین یادآورشد: “همچنین دادگاه متهمان را به دلیل رابطه نامشروع به تحمل ۹۹ ضربه شلاق محکوم کرد که رأی صادره در شعبه شانزدهم دیوان عالی کشور تأیید و با موافقت رئیس قوه قضائیه و درخواست اولیای دم، در این مرحله در خصوص خانم «ف. زنجانیان» رأی دادگاه سحرگاه امروز در زندان مرکزی قزوین اجرا شد و متهم خانم به دار مجازات آویخته شد”.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *