‎اعلام رضایت و گذشت از قصاص پس از ۶ سال و نیم حبس

یکشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۱۲-۱۳-IranSOS- یک محکوم به اعدام پس از ۶ سال و نیم حبس توسط اولیای دم مقتول در مریوان بخشیده شد. به گزارش هرانا به نقل از زریوار خبر، یکی از اعضای موسسه باران رحمت مریوان، گفت که اولیا دم یک مقتول در مریوان قاتل پسر خود را پس از ۶ سال نیم زندانی از حکم اعدام بخشیدند.

“فایق کریمی” یکی از اعضای موسسه باران رحمت مریوان با بیان اینکه ۶ سال نیم پیش بر اثر درگیری دو جوان به دلیل مشکلات خانوادگی، یک نفر از آنان به قتل رسید، گفت: پس از گذشت ۶ سال و نیم زندانی برای ضارب، خانواده مقتول جمعه شب که با حضور اعضای موسسه باران رحمت و برخی انجمن ها و بازنشسته های آموزش و پرورش در خانواده مقتول برگزار شد، رضایت دادند.
‎کریمی افزود: “خانواده مقتول، مادر و خواهر و برادر مقتول با هویت (ش. م)، قاتل برادر و فرزند خود را با هویت(ه. ک) از قصاص و حکم اعدام بخشیده و زندگی دوباره به وی دادند”.
‎وی افزود: “از دو سال گذشته موسسه باران رحمت و تعدادی از بزرگان و معتمدین مریوان با پیگیرهای لازم و البته با ایمان و از خود گذشتگی خانواده مقتول بخصوص مادر مقتول نهایتا روز جمعه ۲۰ اذر قاتل پسر خود را بخشیدند”.
‎این عضو موسسه باران رحمت، تصریح کرد: “هم اکنون مقتول در زندان سنندج نگه داری و بعد از انجام کارهای اداری بزودی از زندان آزاد خواهد شد”.
‎گفتنی است در سال ۸۸ بر اثر درگیری دو جوان در شهر مریوان یک نفر بر اثر ضربات چاقو از دنیا رفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © ۱۴۰۳ استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع آزاد است. All rights reserved.ارسال