‎دو نفر در زندان مرکزی شهرکرد اعدام شدند

پنجشنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۲ –  هرانا – سپیده دم روز چهارشنبه ۱۰ مهر ماه دو تن در زندان مرکزی شهرکرد به‌دار آویخته شدند. بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، یکی از این دو زندانی که بهنام کریمیان نام داشت متهم بود ۶ سال پیش دوست دختر خود را به قتل رسانده است.

یک منبع مطلع که نخواست نامش فاش شود به گزارشگر هرانا گفت: “بهنام کریمیان که دانشجوی الکترونیک بود ۶ سال پیش به همراه دوست دخترش با خودرو در حال حرکت بودند که با هم مشاجره می‌کنند. دختر یکباره در ماشین را باز کرده و خود را به بیرون پرت می‌کند. این حادثه متأسفانه موجب مرگ دختر می‌شود. بهنام کریمیان به اتهام قتل دختر زندانی شد. ابتدا حکم اعدام او توسط دادگاه شهرکرد صادر شد. دیوان عالی کشور حکم را نقض کرده و به شعبهٔ هم عرض بازگرداند. حکم اعدام وی مجدداً صادر شد. پدر او که کارمند بازنشسته مخابرات است حاضر بود خانه‌اش را بفروشد تا پسرش اعدام نشود. بهنام کریمیان نیز در زندان علاوه بر اینکه مسئول کتابخانه بند یک بود، در برگزاری مراسم مختلف مذهبی و کلاس‌های قرآن، فعال بود.”
‎از نام و مشخصات و اتهام نفر دوم تا لحظه تنظیم این خبر اطلاع دقیقی بدست نیامده است.
‎این دو اعدام در رسانه‌های رسمی ایران اعلام نشده و این موضوع نگرانی محافل حقوق بشری را از آمار اعدام‌های اعلام نشده افزایش می‌دهد.
‎شهرکرد یکی از شهرهای مرکزی ایران و مرکز استان چهارمحال و بختیاری است و مرکز شهرستان شهرکرد می‌باشد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *