بخشش اولیای دم، ۳ محکوم را از قصاص نفس رهایی بخشید

دوشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۵-۲۰۱۷-۰۱-۱۶-IranSOS- به گفته رییس شورای حل اختلاف استان فارس، بخشش اولیای دم سه محکوم را از قصاص نفس نجات داد. به گزارش ایسنا به نقل از شورای حل اختلاف فارس، حجت‌الاسلام سید عبدالمهدی موسوی گفت: سه مرد در شهرستان زرین‌دشت که در اسفند سال ۷۸ به واسطه مسائل خانوادگی و در یک درگیری، باعث قتل یک شهروند شده بودند، با گذشت اولیاء دم از قصاص نفس نجات یافتند.

وی توضیح داد: در این پرونده، دادگاه کیفری استان فارس برای سه متهم پرونده حکم قصاص صادر کرد و این حکم به تایید دیوان عالی کشور نیز رسیده بود و در مرحله اجرای احکام کیفری قرار داشت.

موسوی گفت: با تلاش‌های فراوان اعضای شورای حل اختلاف و با برگزاری ده‌ها جلسه مصالحه، اولیای‌دم مقتول به نام «خ-الف» رضایت خود را در رابطه با ۳ محکوم به قصاص اعلام کرده و رضایت‌نامه نیز با هماهنگی دادستان زرین‌دشت تنظیم و برای ادامه روند قضایی به شعبه اجرای احکام کیفری در شیراز ارسال شده است.

رییس شورای حل اختلاف استان فارس با قدردانی از خانواده مقتول در این پرونده تاکید کرد: در به نتیجه رسیدن این پرونده تلاش‌های مقام قضایی، اعضا و کارکنان شورای حل اختلاف و همکاری بزرگان و معتمدان محلی کارساز بوده است.

به گفته موسوی با این پرونده، تعداد پرونده‌های قتل ختم شده به مصالحه در استان فارس در سال ۹۵ به ۱۸ فقره رسیده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *