‎نگرانی خانواده مولوی نقشبندی “امام جمعه راسک” از عدم پاسخ گویی مسئولان امنیتی

سه شنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۲ –  هرانا – پس از گذشت ۲۰ روز از آخرین جلسه دادگاهی مولوی نقشبندی امام جمعه شهرستان راسک و ۱۰ نفر دیگر از همراهانش هیچ خبری از ابلاغ حکم وجود ندارد. بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، این در حالی است که قاضی پرونده پس از آخرین جلسه دادگاه که ماه گذشته روز سه شنبه ۲۷ شهریور ماه سال جاری برگزار شد، آخرین مدت ابلاغ حکم دادگاه را ۷ روز پس از جلسه دادگاه اعلام کرد، اما با گذشت ۲۰ روز هیچ خبری از ابلاغ حکم به این زندانیان عقیدتی- سیاسی وجود ندارد.

یکی از بستگان مولوی نقشبندی در این زمینه گفت: ۲۰ روز از جلسه دادگاه می‌گذرد اما به خانواده‌ها در مورد حکم این زندانیان هیچ اطلاعی نمی‌دهند. و تا الان دو بار قول ملاقاتی داده‌اند که هر دو بار به بهانه‌های غیر موجه به تاخیر انداخته‌اند. یکی از مسئولین زندان به خانواده می‌گوید: چون رئیس زندان به مسافرت رفته است نمی‌توانیم ملاقاتی بدهیم. این در حالی است که بقیه زندانیان حق ملاقاتی دارند و ملاقاتی ندادن به خانواده مولوی نقشبندی ایجاد نگرانی کرده است.
‎شایان ذکر است پس از آخرین جلسه دادگاه، محمد مرزیه دادستان زاهدان با حضور در زندان مرکزی زاهدان که محل حبس مولوی نقشبندی و همراهانش است تهدید کرده است که حکم اعدام عده‌ای از شما صادر خواهد شد. و این در حالی است که زندانیان مذکور تمام اتهامات موجه را در جلسه دادگاه زیر شکنجه عنوان کرده و بر بی‌گناهی خود تاکید کرده‌اند.
‎فتحی‌محمد نقشبندی، عبدالغفار نقشبندی، ملک محمد آبادیان، هادی آبادیان، عبدالله آبادیان، گل محمد پلیده‌ای، جابر آبادیان، فواد آبادیان، نظام الدین ملازاده، فقیر محمد رئیسی، حمید ملازاده به اتهام قتل مصطفی جنگی‌زهی بازداشت و در حال محاکمه هستند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © ۱۴۰۱ استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع آزاد است. All rights reserved.ارسال