در زندان عادل آباد شیراز؛ یک زندانی پس از قطع دست، اعدام شد

سه شنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۶-۲۰۱۷-۰۴-۱۸-IranSOS- با حضور اولیای دم حکم اعدام یک زندانی با اتهام “قتل و سرقت” سحرگاه امروز در زندان عادل آباد شیراز اجرا شد. حکم قطع دست این زندانی که قسمتی از محکومیت او بود حدود ده روز قبل در محل همین زندان به اجرا درآمده بود.

به گزارش هرانا، سحرگاه روز سه شنبه ۲۹ فروردین ماه ۱۳۹۶، “حمید معینی” در زندان عادل آباد شیراز به اتهام “قتل” اعدام شد.

“حمید معینی” در سال ۱۳۹۳ “یک زن باردار ۵ ماهه از اقوام خود و برادر او را به “قتل” رسانده و طلاهای آنان را نیز به سرقت برده بود، وی پس از محاکمه از بابت سرقت به قطع دست و از بابت قتل نیز به اعدام محکوم شد.

حکم قطع دست این زندانی حدود ده روز پیش در محل زندان عادل آباد شیراز به اجرا درآمد.

آقای معینی صبحگاه امروز نیز در محل همین زندان با حضور اولیای دم پس از طی تشریفات قانونی اعدام شد.

گفتنی است که سحرگاه امروز دو زندانی دیگر نیز در زندان مرکزی تبریز اعدام شدند، از سوی  دیگر نیز دستکم چهارده زندانی جهت اجرای حکم اعدام به سلول های انفرادی زندان رجایی شهر کرج منتقل شده اند. عمده منتقل شدگان

اجرای اقطع دست و اعدام حمید معینی تاکنون توسط رسانه‌های رسمی ایران اطلاع رسانی نشده است.

لازم به ذکر است بنابرگزارش سالانه سازمان عفو بین الملل ایران به تناسب سرانه جمعیت و میزان اعدام رتبه نخست اعدام شهروندان خود در دنیا را دارد.

مرکز آمار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران هم در گزارش سالانه خود اعلام کرده بود بیش از ۶٠ درصد اعدام های صورت گرفته در ایران توسط دولت یا نهاد قضایی اطلاع رسانی نمیشوند که اصطلاحا آن را اعدام “مخفیانه” می خوانند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *