پس از ۱۳ روز؛ علیرضا گلیپور همچنان در اعتصاب غذای اعتراضی به سر می برد

چهارشنبه ۰۳ آبان ۱۳۹۶-۲۰۱۷-۱۰-۲۵-IranSOS علیرضا گلی پور، زندانی امنیتی پس از گذشت ۱۳ روز همچنان در اعتصاب غذای اعتراضی به سر می برد. آقای گلی پور به عدم اعمال نظر پزشکی قانونی مبنی بر عدم تحمل کیفر معترض است. به گزارش هرانا، آزیتا قرهبیگلو وکیل علیرضا گلیپور با تائید خبر اعتصاب غذای موکل خود به گزارشگر هرانا گفت: “من امروز ملاقاتش کردم حالش خوب نیست همچنان در اعتصاب غذا است و دیروز هم متاسفانه بر اثر فشار روحی تشنج کرد و قاضی صلواتی هنوز پرونده را بلاتکلیف گذاشته است، علیرضا از روز ۲۰ مهر ماه در حال اعتصاب غذا است “.

خانم قرهبیگلو افزود “علیرضا گلیپور از مشکلات جسمانی زیادی رنج می برند، از جمله مشکل قلب، کبد و درحال حاضر خونریزی داخلی دارند”. 

این وکیل دادگستری آخرین اطلاعات پزشکی موکل خود را بدین شرح توصیف کرد “۷ کیلو وزن کم کرده است و ۵ درجه هم افت فشاره دارد”.

به گفته وکیل آقای گلیپور، این زندانی طبق قوانین و آنچه که پزشک قانونی گفته است مشمول حکم عدم تحمل کیفر می شود اما چون این امر محیا نشده است این زندانی اقدام به اعتصاب غذای اعتراضی کرده است.

پیشتر آزیتا قرهبیگلو در گفتگوییگفته بود که عدم تحمل کیفر گلیپور توسط پزشکی قانونی تایید و به دادستانی ارسال شده است.

علیرضا گلیپور، عضو بنیاد ملی نخبگان کشور و دانشجوی دکتری رشته مهندسی برق در آلمان، از سال ۹۱ به خاطر جرائم امنیتی در زندان اوین بوده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *