رهایی دو متهم از اعدام

سه شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۶-۲۰۱۷-۱۲-۰۵-IranSOS– مرد بقال که در جریان رابطه‌ با یک زن در پارکینگ ساختمانی مسکونی مرتکب قتل شده بود، با پرداخت ۱۸۰ میلیون تومان از اولیای دم رضایت گرفت و از اعدام رهایی یافت. در خبری دیگر دادستان نظامی آذربایجان شرقی گفت که خانواده مقتول جوان ۲۶ساله محکوم به اعدام را در شهر کلوانق هریس بخشید.

به گزارش هرانا به نقل از ایران، روز ۱۳ مهر ماه سال ۸۹ جسد زنی ناشناس در پارکینگ ساختمانی واقع در محدوده غرب تهران پیدا شد؛از آنجا که هیچ یک ساکنان محلی مقتول را نمی‌شناختند مأموران با بررسی دوربین‌های مداربسته سرنخی از قاتل به دست آوردند و سرانجام پس از ۶ ماه مردی که در فرحزاد مغازه کوچکی داشت به اتهام قتل دستگیر شد.

متهم در بازجویی‌ها به افسر پرونده گفت: آن روز مقتول به مغازه‌ام آمد و گفت که می‌خواهد به میدان آزادی برود و از من خواست که مسیر را به او نشان دهم. به او راه را نشان دادم اما خودش دوباره بعد از مدت کوتاهی به محل برگشت و  یک بار دیگر از من آدرس خواست اما این بار صحبتش را طولانی کرد و پرسید کسی را نمی‌شناسم که یک کارگر بخواهد؟ من به او نشانی جایی را دادم اما دیدم پیاده است و گفتم بیا خودم سوارت کنم و به محلی که می‌خواهی ببرمت، اما در آنجا کسی نبود. وقتی می‌خواستیم برگردیم من که خلوتی ساختمان وسوسه‌ام کرده بود در آسانسور به جای دکمه همکف، پارکینگ را زدم. او که ترسیده بود خواست مقاومت کند که روی زمین افتاد و من با پا ضربه‌ای به سرش زدم. قصد کشتن اش را نداشتم اما دیدم نفس نمی‌کشد و فرار کردم.

با این اعترافات، پرونده در شعبه دهم دادگاه کیفری به ریاست قاضی قربانزاده و قاضی غفاری، مستشار دادگاه مورد رسیدگی قرار گرفت و قضات، بقال قاتل را به اعدام محکوم کردند.

با توجه به اینکه متهم توانست با پرداخت ۱۸۰ میلیون تومان رضایت خانواده مقتول را بگیرد، پرونده صبح دیروز از جنبه عمومی جرم مورد رسیدگی قرار گرفت و قضات شعبه دهم با توجه به ابراز پشیمانی متهم، او را از جنبه عمومی جرم به اتهام اخلال در نظم عمومی به ۷ سال و سه ماه حبس محکوم کردند.

به این ترتیب این مرد با احتساب سال‌هایی که در زندان گذرانده بزودی آزاد می شود.

به گزارش صداو سیما، دادستان نظامی آذربایجان شرقی گفت: “خانواده مقتول جوان ۲۶ساله محکوم به اعدام را در شهر کلوانق هریس بخشید”.

حسین غفران نیا افزود: “حدود ۲ سال پیش بر اثرعدم کنترل هیجانات جوانی، قتلی در پاسگاه انتظامی شهر مهربان رخ داد که بعد از وصول پرونده به مرجع قضایی نظامی ، در نهایت پرونده به اتهام قتل عمد به محاکم نظامی آذربایجان شرقی ارسال و بعد ازبررسی حکم به اعدام نفس صادر شد”.

دادستان نظامی استان گفت: “پس از ارسال پرونده به اجرای احکام وطی مراحل واخذ استیذان ، پرونده آماده حکم اعدام بود”.

وی افزود : “در آستانه میلاد باسعادت پیامبررحمت وامام صادق اولیاء دم متوفی با تاسی به پیامبر رحمت ازحق قانونی خود گذشت کرده وبا اعلام رضایت نسبت به محکوم علیه موجبات آزادی وی را دراین روزهای پرخیروبرکت فراهم کردند”.

وی اضافه کرد: “قتل آذرماه سال ۱۳۹۴در داخل پاسگاه انتظامی بخش مهربان اتفاق افتاده بود”.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © ۱۴۰۳ استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع آزاد است. All rights reserved.ارسال