رهایی از اعدام یک زندانی در اهواز

دوشنبه ۱۶ اردیبهشت٬ ۱۳۹۸–IranSOS- یک زندانی متهم به “قتل” در اهواز با رضایت اولیای دم، از مرگ رهایی یافت. به گزارش هرانا به نقل از میزان، زبیدی نیا، رئیس شوراهای حل اختلاف خوزستان گفت: “با سعی و تلاش رئیس و اعضاء شعبه ۳۸ شورای حل اختلاف ویژه زندانیان اهواز متهم به قتل با جلب رضایت اولیاء دم از چوبه دار رهایی یافت”.

رئیس شوراهای حل اختلاف خوزستان، اظهار کرد: “چند سال پیش دو جوان در اهواز بر سر خصومت قبلی که با هم داشتند درگیر می‌شوند که در این درگیری یک نفر از آنان به قتل می‌رسد و متهم به قتل پس از این حادثه دستگیر و روانه زندان می‌شود و با اعتراف به قتل، از سوی دادگاه محکوم به اعدام می‌شود”.

وی افزود: “متهم به قتل پس گذشت چند سال از زندانی شدنش، طی درخواستی به شورای حل اختلاف استان مبنی بر اظهار ندامت از قتلی که مرتکب شده، خواستار وساطت شورای حل اختلاف اهواز برای عفو و بخشش خود توسط اولیاء دم شد که بلافاصله پس از بررسی درخواست وی، دستورات لازم برای حل و فصل موضوع و کسب رضایت خانواده مقتول، پرونده به شعبه ۳۸ شورای حل اختلاف ویژه زندانیان ارجاع داده شد”.

زبیدی نیا در ادامه بیان داشت: “با سعی و تلاش بی وقفه رئیس و اعضاء شعبه ۳۸ شورای حل اختلاف ویژه زندانیان و برگزاری جلسات متعددی با اولیاء دم، خانواده مقتول از خون فرزند خود گذشت کردند و این جوان، پس از چندین سال از چوبه دار رهایی یافت و به آغوش خانواده بازگشت”.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © ۱۴۰۳ استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع آزاد است. All rights reserved.ارسال