پلمب ۲۲ واحد صنفی در استان مرکزی

پنجشنبه ۰۱ خرداد، ۱۳۹۹-۲۰۲۰-۰۵-۲۱-SOS Iran- رئیس اداره نظارت بر اماکن عمومی پلیس استان مرکزی از پلمب ۲۲ واحد صنفی در پنج روز اخیر به دلیل آنچه “رعایت نکردن موازین شرعی در ماه رمضان” خوانده، خبر داد.به گزارش هرانا به نقل از مهر، جعفر پرویزی، رئیس اداره نظارت بر اماکن عمومی پلیس استان مرکزی گفت: “طرح‌های نظارتی پلیس بر واحدهای صنفی با توجه به ابلاغیه‌های قبلی در خصوص رعایت موازین شرعی در ماه رمضان به عنوان یکی از مهم‌ترین برنامه ریزی های عملیاتی با جدیت دنبال می‌شود”.

وی افزود: “در پنج روز اخیر در ادامه این طرح‌های نظارتی در این استان، ۲۲ واحد صنفی پلمب شدند و به ۱۴۲ واحد تذکر و برای ۳۳ واحد تعهد و برای ۳۶ واحد صدور و ابلاغ اخطاریه صادر شد”.

به گفته پرویزی، متصدیان واحدهای صنفی پلمب شده، با تشکیل پرونده به مراجع قضائی معرفی شدند.

روزه گرفتن در ماه رمضان از واجبات مسلمانان است ولی طبق احکام اسلام بر افرادی مانند غیر مسلمانان کودکان، بیماران و مسافران واجب نیست. با این وجود به دستور پلیس در ماه رمضان اغلب رستوران‌ها در طول روز تعطیل می‌شود و شهروندان حتی مجاز به غذا خوردن در پارک و خودرو شخصی نیز نیستند.

در قوانین ایران غذا خوردن در ماه رمضان صراحتا جرم‌انگاری نشده است، اگرچه ماده ۶۳۸ قانون مجازات اسلامی «تظاهر به عمل حرام» را جرم انگاشته است بنا به این ماده، هر کس علنا در انظار و اماکن عمومی و معابر «تظاهر به عمل حرامی» نماید، علاوه بر کیفر عمل به حبس از ده روز تا دو ماه یا تا (۷۴)‌ضربه شلاق محکوم می‌گردد و در صورتی که مرتکب عملی شود که نفس آن عمل دارای کیفر نمی‌باشد ولی عفت عمومی را جریحه‌دار نماید فقط به‌حبس از ده روز تا دو ماه یا تا (۷۴) ضربه شلاق محکوم خواهد شد.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © ۱۴۰۳ استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع آزاد است. All rights reserved.ارسال