حکم ۵ سال حبس فریبا عادلخواه توسط دادگاه تجدید نظر تأیید شد

فریبا عادل‌خواه

چهارشنبه ۱۱ تیر،۱۳۹۹-۲۰۲۰-۰۷-۰۱-IranSOS- روز سه‌شنبه ١٠ تیر/ ٣٠ ژوئیه، غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوۀ قضاییه خبر داد که فریبا عادلخواه، پژوهشگر دوتابعیتی ایرانی-فرانسوی، باید مجموعاً حکم ۵ سال زندان را متحمل شود.به گزارش ار اف ای، سخنگوی قوۀ قضاییه در نشست خبری خود گفت: “دادگاه بدوی ما در خصوص فریبا عادل‌خواه رأی صادر کرده بود و این رأی به تجدیدنظر رفته و اخیراً حکم دادگاه بدوی تأیید شده است”. او افزود: “ایشان به لحاظ ارتکاب جرایمی امنیتی به تحمل پنج سال حبس محکوم شده که البته یک حبس یک و نیم ساله هم دارند که در نهایت همان حبس ۵ ساله با احتساب ایام بازداشت موقت اجرا خواهد شد”.

فریبا عادلخواه  قبلاً به اتهام «اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم» به ۵ سال حبس و به اتهام «تبلیغ علیه نظام» به یک سال زندان محکوم شده بود.

او از یک سال پیش در زندان اوین است. دوست و همکار دانشگاهی عادلخواه، رولان مارشال، پس از تحمل ٩ ماه زندان، سر انجام در اول فروردین ٩٩ آزاد شد. او بعد از آزادی، در مصاحبه‌ای اختصاصی با رادیو بین‌المللی فرانسه در بارۀ فریبا عادلخواه گفته بود: “او کاری بسیار پُر خطر انجام داده است زیرا کوشش کرده جامعۀ ایران را آنگونه که هست نشان دهد و نه آنگونه که می‌خواهیم باشد”…

فریبا عادلخواه  که ۶١ سال دارد، به مدت ۴٩ روز اعتصاب غذا کرد و دچار عوارض سنگین جسمی شد. اخیراً یکی دیگر از زندانیان دوتابعیتی، انوشه آشوری، گفته بود که فریبا عادلخواه در زندان شکنجه شده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © ۱۴۰۳ استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع آزاد است. All rights reserved.ارسال