اعتراض کارگران فضای سبز شهرداری امیدیه به عدم پرداخت معوقات مزدی

چهارشنبه ۱۶ مهر، ۱۳۹۹-۲۰۲۰-۱۰-۰۷-SOS Iran- گروهی از کارکنان فای سبز شهرداری شهر امیدیه٬ صبح امروز در اعتراض به چند ماه از معوقات مزدی خود دست از کار کشیده و در مقابل ساختمان شهرداری تجمع کردند.

برخی کارگران شهرداری امیدیه در تماس با خبرنگار ایلنا گفتند: شماری از کارگران فضای سبز شهرداری امیدیه صبح امروز (۱۶ مهر ماه) در اعتراض به دست‌کم سه ماه معوقات مزدی و عیدی و سنوات پرداخت نشده، در مقابل دفتر مدیریت واحد فضای سبز شهرداری امیدیه تجمع کردند.به گفته آنها، کارگران شهرداری امیدیه تحت مسئولیت چند پیمانکار در شهرداری مشغول کارند. اما به‌رغم اینکه سه ماه حقوق و عیدی سال ۹۸ کارگران پرداخت نشده، مابه‌التفاوت حقوق فروردین ماه سال جاری به همراه دو ماه حقوق در سال ۹۷ و مابه‌التفاوت طرح طبقه‌بندی سال ۹۸ نیز به آنها پرداخت نشده است.

این کارگران اظهار داشتند: بعد از پیگیری‌های مکرر کارگران و در جریات تجمع امروز کارگران؛ مسئولان وعده پرداخت حدود ۲ میلیون تومان را به‌صورت علی‌الحساب به آنها دادند.

به گفته این کارگران، شهرداری امیدیه مدعی‌ست به دلیل کمبود منابع مالی، امکان پرداخت به‌موقع مزد کارگران را ندارد.

این کارگران با ابراز نگرانی از وضعیت بوجود آمده برای همکاران خود اظهار داشتند: از مسئولان شهری و شهرستانی می‌خواهیم با درک همه مشکلاتی که در نتیجه عدم دریافت مزد برای مجموعه کارگران شهرداری بوجود می‌آید، درخصوص پرداخت حداقل بخشی از مطالبات مزدی ما اقدام کنند.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © ۱۴۰۳ استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع آزاد است. All rights reserved.



ارسال