ممانعت از دیدار بروجردی با هیات نمایندگان پارلمان اروپا

چهارشنبه ۲۷ آذرماه ۱۳۹۲ – نمایندگان پارلمان اروپا خواستار دیدار با آقای کاظمینی بروجردی در زندان شدند اما دادگاه ویژه روحانیت از این دیدار ممانعت کرد . 
آقای حسین کاظمینی بروجردی زندانی عقیدتی پنجاه و پنج ساله، که هشتمین سال اسارت در زندان اوین را بدون وقفه سپری میکند، صبح امروز، سه شنبه ۲۶ آذر از ساعت ده صبح تا چهار عصر در دادگاه وپژه روحانیت مورد تهدید و شکنجه قرار گرفت .

علت این فشارها و آزارها بخاطر درخواست ملاقات نمایندگان پارلمان اروپا با آقای کاظمینی بروجردی در زندان بود. در این بازجویی طولانی وی تحت فشار و شکنجه قرار گرفت و وادار به امضای نامه ای شد که شخصا باید تقاضای ملاقات های سازمانها و نهاد های حقوق بشری را رد کند در غیر این صورت خانواده مورد آزار بیشتر قرار می گیرد و تلفن و ملاقات های وی قطع خواهد شد.
این درحالیست که ماه گذشته مامورین دادگاه ویژه روحانیت، به عناوین مختلف وی و خانوداده اش را تحت فشارها و آزارهای متوالی قرار داده اند تا آقای بروجردی مجبور به نوشتن توبه نامه بشود . از آنجا که آقای کاظمینی بروجردی روی مواضع خود ایستاده و مبارزات خویش را از داخل زندان ادامه میدهد موجب نگرانی و ترس دادگاه ویژه روحانیت نسبت به پیگیریهای سازمانهای بین المللی مدافع حقوق بشری از وضعیت آقای بروجردی شده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © ۱۴۰۳ استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع آزاد است. All rights reserved.ارسال