یک متهم در تهران به ۹۹ ضربه شلاق محکوم شد

شنبه ۲۰ دی، ۱۳۹۹-۲۰۲۱-۰۱-۰۹-SOS Iran- یک متهم در تهران به دلیل داشتن رابطه خارج از ازدواج توسط دادگاه کیفری استان تهران به ۹۹ ضربه شلاق محکوم شد. این در حالی است که کنوانسیون بین المللی حقوق مدنی و سیاسی صراحتا استفاده از مجازات های تحقیر آمیز و نافی کرامت انسانی مانند شلاق را ممنوع کرده است.به گزارش هرانا به نقل از رکنا، مرد جوانی که به دلیل ارتباط با یک دختر و دخالت در خودکشی او بازداشت شده بود توسط شعبه ۸ دادگاه کیفری استان تهران به تبعید و شلاق محکوم شد.

بر اساس این گزارش، رسیدگی به این پرونده از سال ۹۷ و همزمان با خودکشی دختر نوجوانی به‌نام رومینا آغاز شد. پلیس پس از حضور در خانه این دختر با جسد حلق آویز شده او رو‌به‌رو و جسد برای تعیین علت مرگ به پزشکی قانونی منتقل شد.

مادر این دختر به مأموران گفت که “دخترم از مدتی قبل به‌ دلیل افسردگی دارو مصرف می‌کرد”، اما ادعاهای پدر رومینا پرونده را در مسیر تازه‌ای قرار داد. او به مأموران گفت: “دخترم توسط جوانی به‌نام رامین به‌ قتل رسیده است. رامین دخترم را فریب داده و پس از تعرض به او با بهانه اینکه قصد ازدواج با دختر دیگری را دارد او را ترک کرد و موجب مرگ او شد.”

پس از این اظهارات رامین بازداشت شد اما ضمن بی‌گناه خواندن خود گفت شاهدانی دارد که تأیید می‌کنند در زمان مرگ رومینا در خانه خودش بوده و هیچ ارتباطی با مرگ او ندارد. در ادامه تحقیقات پزشکی قانونی تأیید کرد که مرگ رومینا خودکشی بوده، اما داشتن ارتباط با یک مرد را تأیید کردند.

با این گواهی، رامین از اتهام قتل عمد تبرئه شد. اما از بابت اتهام تعرض مورد محاکمه قرار گرفت.

رامین درباره اتهام تعرض گفت: “من نامزد داشتم اما مدتی قبل از مراسم ازدواجم زن برادرم به من گفت که نامزدت با همدستی خواهرت کارهای مخفیانه‌ای انجام می‌دهند بعد هم برای شهادت در این باره رومینا را که از دوستانش بود نزد من آورد. از همان موقع آشنایی و ارتباط من با رومینا آغاز شد تا اینکه بعد از مدتی فهمیدم همه حرف‌های زن برادرم فقط از روی حسادت و برای خراب کردن رابطه من و نامزدم بوده است، این‌گونه شد که به رومینا گفتم دیگر نمی‌خواهم او را ببینم چون بزودی ازدواج خواهم کرد. اما رومینا حاضر به جدایی نبود. تا اینکه یک روز مانده به تاریخ عروسی‌ام به رومینا گفتم که دیگر صلاح نیست ما با هم در ارتباط باشیم اما او به من وابسته شده بود و می‌گفت که می‌خواهد با من ازدواج کند حتی به من گفت تو با همسرت ازدواج کن اما اجازه بده من هم در زندگی‌ات باشم ولی من چون همسرم را دوست داشتم تمایلی به ادامه رابطه با رومینا نداشتم. ضمن اینکه مطمئن بودم ادامه ارتباط من با رومینا بهانه‌ای دست زن برادرم خواهد داد تا زندگی‌ام را خراب کند. پس از آن رومینا تهدید کرد که اگر روابط‌مان را ادامه ندهیم خودکشی می‌کند. من هم موضوع را به پدر و مادرش گفتم. حتی یکبار هم که می‌خواست رگ دستش را بزند خودم مانع کارش شدم و قضیه را به پدرش گفتم.”

با تکمیل تحقیقات، پرونده در شعبه ۸ دادگاه کیفری استان تهران مورد رسیدگی قرار گرفت و قضات دادگاه متهم را به ۹۹ ضربه شلاق و یک سال تبعید محکوم کردند. اما وی از اتهام ترغیب به خودکشی دختر جوان تبرئه شد.

این حکم در دیوان عالی کشور نیز تایید شد و پرونده این متهم برای اجرای حکم به دادسرا ارسال شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *