برگزاری جلسه بازپرسی علیرضا فرشی در دادسرای اوین

علیرضا فرشی دیزج یکان

سه شنبه ۲۸ بهمن، ۱۳۹۹-۲۰۲۱-۰۲-۱۵-SOS Iran- جلسه بازپرسی علیرضا فرشی دیزج یکان، فعال ترک (آذربایجانی) محبوس در زندان تهران بزرگ در شعبه سوم بازپرسی دادسرای اوین در خصوص پرونده ای دیگر برگزار شد. به گفته این زندانی، زمان برگزاری این جلسه برخلاف قانون آیین دادرسی کیفری تنها ۱۲ ساعت پیش از برگزاری به وی اطلاع داده شده است. آقای فرشی در تاریخ ۳۱ تیرماه بازداشت و جهت تحمل مدت محکومیت خود به زندان اوین منتقل شد. او در تاریخ ۱۸ شهریورماه امسال از زندان اوین به زندان تهران بزرگ منتقل شد.

به گزارش هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، علیرضا فرشی دیزج یکان، فعال ترک (آذربایجانی) محبوس در زندان تهران بزرگ از برگزاری جلسه بازپرسی پرونده جدید خود در دادسرای اوین خبر داد.

علیرضا فرشی، امروز ۲۷ بهمن ۱۳۹۹ نسبت به روند برگزاری جلسه بازپرسی که با اتهامات ” اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی” و ” تبلیغ علیه نظام” بصورت مجازی در شعبه سوم بازپرسی دادسرای مقدس تهران برگزار شده را غیر قانونی و نمایشی خوانده و نسبت به آن اعتراض کرده است. به گفته او زمان جلسه دادگاه شب پیش از جلسه و تنها ۱۲ ساعت قبل از دادگاه به وی اطلاع داده شده است.

علیرضا فرشی در ارتباط با این‌پرونده در تاریخ ۱۸ دی ۱۳۹۸ توسط نیروهای امنیتی در محل کار خود در تهران بازداشت و پس از مدتی با تودیع قرار وثیقه آزاد شد.

در خصوص پرونده ای که وی هم اکنون در حال تحمل حبس دوران محکومیت آن است در اسفندماه ۱۳۹۲ به دلیل شرکت در مراسم بزرگداشت روز جهانی زبان مادری در نسیم شهر تهران بازداشت و پس از مدتی با تودیع قرار وثیقه تا پایان زمان دادرسی آزاد شد.

آقای فرشی در سال ۱۳۹۵ مرحله بدوی توسط شعبه یک دادگاه انقلاب شهرستان بهارستان از بابت اتهام “مشارکت در تشکیل جمعیت به منظور برهم زدن امنیت کشور” به ۱۵ سال حبس تعزیری و دو سال تبعید به باغملک از توابع استان خوزستان محکوم شد. این حکم در مرحله تجدیدنظر توسط شعبه ۵۴ دادگاه تجدیدنظر استان تهران به ریاست قاضی بابایی به ۲ سال حبس تعزیری و ۲ سال تبعید تقلیل یافت.

آقای فرشی نهایتا در تاریخ ۳۱ تیرماه ۱۳۹۹ جهت تحمل دوره محکومیت ۲ ساله خود بازداشت و به زندان اوین منتقل شد.

علیرضا فرشی، دارای کارشناسی ارشد رشته مهندسی کامپیوتر از دانشگاه صنعتی شریف، اهل شهرستان مرند واقع در استان آذربایجان شرقی و ساکن تهران است.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © ۱۴۰۳ استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع آزاد است. All rights reserved.ارسال