رهایی یک زندانی از چوبه دار همزمان با صدور یک حکم اعدام

دوشنبه ۲۷ بهمن، ۱۳۹۹-۲۰۲۱-۰۲-۱۶-SOS Iran- یک متهم در شیراز از بابت اتهام تجاوز توسط دادگاه کیفری استان فارس به اعدام محکوم شد. همچنین دو زندانی در شهرستان ابهر که پیشتر از بابت اتهام قتل به اعدام محکوم شده بودند، با کسب رضایت اولیای دم از چوبه دار رهایی یافتند. مدیر کل زندان‌های استان زنجان با اعلام این خبر گفت که با احتساب این دو مورد از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۶ زندانی در این استان از اعدام نجات یافتند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، بک متهم در شیراز از بابت اتهام تجاوز به یک دختر ۳.۵ ساله به اعدام محکوم شد.

بر اساس این گزارش، مدتی قبل یک دختر بچه ۳.۵ ساله همراه مادرش به بیمارستانی در شیراز رفته بود تا با یکی از اقوام که به دلیل بیماری بستری بود، ملاقات کند. مادر دختر او را در محوطه بیمارستان تنها گذاشت و به ملاقات بیمار رفت اما این زن وقتی برگشت اثری از دخترش ندید.

مادر دختر سپس مأموران حراست بیمارستان را مطلع کرد و درحالی ‌که جست‌وجوها برای یافتن دخترک ادامه داشت فردی خبر داد دختربچه‌ای نیمه‌هوش را در سرویس بهداشتی پیدا کرده است. وقتی معلوم شد این دختر همان کودک ناپدید‌شده است، او بستری شد و پزشکان سعی کردند وی را مداوا کنند. در این مرحله بود که مشخص شد دختربچه ۳.۵ ساله مورد آزار و اذیت قرار گرفته است.

به ‌این ‌ترتیب تحقیقات پلیس در این باره آغاز شد. نتیجه بررسی‌ها حکایت از آن داشت که فرد متعرض یکی از مراجعه‌کنندگان به بیمارستان بوده است. بررسی فیلم دوربین‌های مداربسته و سایر شواهد موجود به شناسایی هویت متهم منجر شد.

این مرد بعد از دستگیری به پلیس آگاهی انتقال یافت اما وقتی تحت بازجویی قرار گرفت گفت بی‌گناه است و اصلا دختربچه را ندیده است. این گفته ها با مدارک به‌دست‌آمده مغایرت داشت به ‌همین دلیل بازجویی‌ها از متهم ادامه یافت تا اینکه بالاخره او به جرمش اعتراف کرد. پزشکی قانونی نیز تعرض به کودک را تأیید کرد.

سپس پرونده در به دادگاه کیفری استان فارس ارجاع داده و جلسه محاکمه این متهم برگزار شد. متهم در دادگاه از خودش دفاع کرد و در نهایت هیئت قضات وارد شور شدند و این مرد را به اعدام محکوم کردند.

لازم به ذکر است در ادبیات عرفی رسانه های دارای مجوز از کلمه آزار و اذیت برای اشاره به تجاوز و اشکال مختلف آسیب های جنسی استفاده می شود.

رهایی از اعدام یک زندانی در ابهر

به گزارش رکنا، ۲ زندانی محکوم به اعدام در شهرستان ابهر با بخشش اولیاء دم از چوبه دار نجات یافتند.

مدیر کل زندان‌های استان زنجان گفت: “با همت و تلاش شورای حل اختلاف مستقر در زندان شهرستان ابهر و زحمات مددکاران و مسئولین این زندان، دو زندانی پس از جلب رضایت و بخشش اولیاء دم از چوبه دار رهایی یافتند”.

جوادی خاطر نشان کرد: “با احتساب این دو نفر پرونده رضایت از قتل‌های عمد از ابتدای سال جاری تاکنون به ۱۶ فقره رسید”.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Copyright © ۱۴۰۱ استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع آزاد است. All rights reserved.ارسال