مریم اکبری منفرد به زندان سمنان تبعید شد

مریم اکبری منفرد

چهارشنبه ۲۰ اسفند، ۱۳۹۹-۲۰۲۱-۰۳-۱۰-SOS Iran- مریم اکبری، زندانی سیاسی که از سال ۱۳۸۸ بدون یک روز مرخصی در زندان است، از زندان اوین به زندان سمنان فرستاده شد. در ماه‌های گذشته چندین زندانی سیاسی و عقیدتی دیگر نیز از تهران به شهرهای دیگر فرستاده شدند.مریم اکبری منفرد، زندانی سیاسی که در عاشورای سال ۸۸ دستگیر شد، روز سه‌شنبه ۱۹ اسفند (۹ مارس) به زندان سمنان تبعید شد.

این چندمین بار در ماه‌های اخیر است که زندانیان عقیدتی و سیاسی از تهران به شهرهای دیگر منتقل می‌شوند. به گزارش هرانا گلرخ ایرایی، زندانی سیاسی نیز روز پنجم بهمان ماه از زندان قرچک ورامین به زندان آمل منتقل شده بود.

این خبرگزاری در آذرماه نیز گزارش داده بود که سپیده فرهان و مژگان کشاورز از بند سیاسی زنان زندان اوین به زندان قرچک ورامین منتقل شده‌اند. از مهرماه تا آبان ماه نیز نیز نسرین ستوده و مریم ابراهیم وند به زندان قرچک ورامین و سکینه پروانه به زندان قوچان فرستاده شدند.

ژیلا بنی‌یعقوب، روزنامه‌نگار در توییترش نوشته که قرار است سپبده قلیان نیز به زندان بوشهر تبعید شود.

اکثر این انتقال‌ها بدون اطلاع قبلی و بدون اعلام دلیلی مشخص صورت می‌گیرد. شیرین عبادی برنده نوبل صلح، پیشتر به دویچه‌وله گفته بود که مقامات امنیتی و قضایی قصد خالی کردن اوین را دارند، چرا که احتمال شورش‌های خیابانی و دستگیری‌های گسترده را می‌دهند.

خواهر چهار اعدامی

مریم اکبری منفرد در دی‌ماه ۸۸ و پس از حوادث عاشورای آن سال دستگیر و توسط شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی صلواتی به ۱۵ سال حبس تعزیری محکوم شد. اتهام او “محاربه از طریق عضویت در سازمان مجاهدین خلق ایران” عنوان شده، اما او این اتهام را رد کرده است.

او در مهرماه ۸۹ به زندان رجایی‌شهر و در اردیبهشت ۹۰ به قرچک ورامین منتقل شد. اما پس از اعتراضات فراوان و نامه‌نگاری به احمد شهید، گزارشگر سابق سازمان ملل، او را دوباره به اوین بازگرداندند.

سه برادر و یک خواهر مریم اکبری منفرد در سال‌های دهه ۶۰ به جرم هواداری از سازمان مجاهدین خلق اعدام شدند. خانم اکبری مادر سه دختر است و در ۱۱ سال حبسش حتی یک روز هم به مرخصی نیامده است.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © ۱۴۰۳ استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع آزاد است. All rights reserved.ارسال