صدور حکم قطعی بازخرید و اخراج محمد حبیبی فعال صنفی معلمان

سه شنبه  ۱۳ مهر، ۱۴۰۰-۰۵٫۱۰٫۲۰۲۱-SOS Iran-  هیات تجدید نظر بررسی تخلفات وزارت آموزش و پرورش طی نامه ای به اداره اموزش و پرورش شهریار، با اعلام حکم قطعی رای به بازخرید اجباری و اخراج محمد حبیبی فعال صنفی معلمان از آموزش و پرورش داد‌‌‌.به گزارش هرانا به نقل از کانال صنفی معلمان ایران، محمد حبیبی، معلم و فعال صنفی معلمان، از آموزش و پرورش اخراج شد.

بر اساس این گزارش، هیات تجدید نظر بررسی تخلفات وزارت آموزش و پرورش با ارسال نامه ای به اداره اموزش و پرورش شهریار، با اعلام حکم قطعی، رای به بازخرید اجباری و اخراج این معلم از اموزش و پرورش داد‌‌‌ه است.

لازم به ذکر است، وزارت آموزش و پرورش پس از گذشت قریب به دو سال از سپری شدن دوران محکومیت آقای حبیبی، رای به اخراج این فعال صنفی داده بود. نهایتا در تاریخ ۱ اردیبهشت‌ماه سال گذشته، حکم صادره علیه این معلم مبنی بر بازخرید خدمت وی، در مرحله تجدیدنظر تایید و به وکیل ایشان ابلاغ شد. حکم صادره در پی ثبت شکایت به دیوان عدالت اداری ارجاع داده شده و نهایتا بر اساس رای دیوان، اجرای این حکم به صورت موقت متوقف شده بود.

محمد حبیبی در تاریخ ۲۰ اردیبهشت‌ماه ۹۷، به همراه تعدادی دیگر از فعالین صنفی و شرکت کنندگان در جریان تجمع اعتراضی معلمان توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به زندان تهران بزرگ منتقل شد.

وی مدتی بعد توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی احمدزاده از بابت اتهام اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم علیه امنیت ملی به ۷ سال و نیم حبس تعزیری، از بابت اتهام تبلیغ علیه نظام به ۱۸ ماه حبس و به اتهام اخلال در نظم عمومی به ۱۸ ماه حبس و ۷۴ ضربه شلاق و ۲ سال ممنوعیت از فعالیت در احزاب، گروه‌ها و دسته‌های سیاسی و اجتماعی و ممنوعیت خروج از کشور به عنوان مجازات تکمیلی محکوم شد. این حکم نهایتا در دیماه ۹۷ توسط شعبه ۳۶ دادگاه تجدید نظر استان تهران به ریاست قاضی احمد زرگر عینا تائید شد. از این میزان با استناد به ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، مجازات اشد یعنی ۷ سال و نیم زندان در خصوص او قابل اجرا بود.

آقای حبیبی پس از تحمل ۳۰ ماه حبس در زندان تهران بزرگ به صورت زودهنگام از زندان آزاد شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © ۱۴۰۲ استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع آزاد است. All rights reserved.ارسال