نازنین زاغری و انوشه آشوری آزاد شدند

چهارشنبه ۲۵ اسفند، ۱۴۰۰-۰۳٫۱۶٫۲۰۲۲-SOS Iran- وکیل نازنین زاغری و انوشه آشوری، دو زندانی دو تابعیتی که دوران محکومیتشان را در ایران می‌گذراندند، گفت هر دوی آن‌ها در مسیر فرودگاه برای ترک ایران هستند.به گزارش ایسنا، رویترز گزارش داد، حجت کرمانی وکیل نازنین زاغری و انوشه آشوری دو زندانی دو تابعیتی ایرانی-انگلیسی که به اتهامات امنیتی دوران محکومیتشان را در ایران می‌گذراندند، امروز چهارشنبه به این خبرگزاری گفت: هر دوی آن‌ها در تهران در مسیر فرودگاه هستند تا کشور را ترک کنند.

لیز تراس، وزیر امور خارجه انگلیس، ساعاتی پیش در یک گفت‌وگو در این باره گفت: ما سخت در تلاشیم و من به عنوان وزیر امور خارجه، آزادی نازنین زاغری، انوشه آشوری و مراد طاهباز را که همگی در ایران زندانی هستند را در اولویت قرار داده‌ام.

بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس امروز گفت، مذاکرات با تهران برای آزادی نازنین زاغری،‌ شهروند دو تابعیتی ایرانی-انگلیسی که به اتهامات امنیتی دوره محکومیتش در ایران را به سر می‌برد «پیش می‌رود» اما نمی‌تواند چیز بیشتری در این باره بگوید، چون «مذاکرات در حال حاضر در جریان است».

ذبیح‌الله خداییان، سخنگوی قوه قضاییه امروز در نشست خبری با خبرنگاران در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه پرونده نازنین زاغری به کجا رسید؟ گفت: هنوز اینکه به چه شکل تصمیم گرفته شده است را نمی دانم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © ۱۴۰۲ استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع آزاد است. All rights reserved.ارسال