اجرای حکم اعدام یک زندانی در زندان ارومیه

دوشنبه ۲۳ اسفند، ۱۴۰۰-۰۳٫۱۴٫۲۰۲۲-SOS Iran-  امروز دوشنبه ۲۳ اسفندماه، حکم یک زندانی که پیشتر از بابت اتهامات مرتبط با مواد مخدر به اعدام محکوم شده بود در زندان ارومیه به اجرا درآمد. به گزارش  هرانا، امروز دوشنبه ۲۳ اسفند ۱۴۰۰، یک زندانی در زندان ارومیه اعدام شد.هویت این زندانی که پیشتر از بابت اتهامات مرتبط با مواد مخدر به اعدام محکوم شده بود، “ابراهیم نصیرخواه، شهروند اهل سلماس و حدودا ۴۵ ساله” توسط هرانا احراز شده است.

این زندانی روز گذشته به یکی از سلول های انفرادی زندان ارومیه منتقل شده بود.

به گفته یک منبع مطلع؛ این زندانی که از سه سال پیش در زندان به سر می برد پیش از این دوبار دیگر به پای چوبه دار رفته بود، اما به دلایل نامعلومی اجرای حکم وی به تعویق افتاده بود.

اعدام این زندانی تا لحظه تنظیم این گزارش توسط رسانه‌های داخل ایران و یا منابع رسمی اعلام نشده است.

بر اساس گزارش سالانه مرکز آمار، نشر و آثار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران در بازه زمانی (اول ژانویه ۲۰۲۱ تا ۲۰ دسامبر ۲۰۲۱) دستکم ۲۹۹ شهروند اعدام شدند و ۸۵ تن دیگر به اعدام محکوم شدند. از جمله اعدام شدگان باید به اعدام ۴ کودک-مجرم اشاره کرد.

بنا بر همین گزارش بیش از ۸۸ درصد اعدام های صورت گرفته در ایران توسط دولت یا نهاد قضایی اطلاع رسانی نمی‌شوند که نهادهای حقوق بشری اصطلاحا آن را اعدام “مخفیانه” می‌خوانند.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © ۱۴۰۳ استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع آزاد است. All rights reserved.ارسال