مهتاب قلیزاده به حبس، جزای نقدی و محرومیت های اجتماعی محکوم شد

شنبه ۱۷ اردیبهشت، ۱۴۰۱-۲۰۲۲-۰۵-۰۷-SOS Iran- مهتاب قلیزاده، خبرنگار ساکن تهران توسط دادگاه انقلاب این شهر به ۲ سال و ۱۰ ماه حبس، جزای نقدی و محرومیت‌های اجتماعی محکوم شد. حکم حبس و جزای نقدی خانم قلیزاده به مدت ۵ سال به حالت تعلیق درآمده است.به گزارش هرانا، مهتاب قلیزاده، خبرنگار ساکن تهران توسط دادگاه انقلاب این شهر به حبس و جزای نقدی محکوم شد.

براساس این حکم که توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی ایمان افشاری صادر و ابلاغ شده است، خانم قلیزاده از بابت اتهامنشر اکاذیببه ۲ سال حبس و ۱۵ میلیون تومان جزای نقدی و به اتهامتبلیغ علیه نظامبه ۱۰ ماه حبس محکوم شد. اجرای این احکام به مدت ۵ سال به حالت تعلیق درآمده است.

در مدت ۵ سال تعلیق، وی از حق ارتباط، حضور و عضویت در گروه‌ها و دسته‌جات سیاسی و اجتماعی اعم از واقعی یا مجازی محروم شده و برای خروج از کشور نیاز به اجازه دادسرا دارد. وی همچنین طی دوران تعلیق موظف به انجام پژوهش ۱۲۰ صفحه‌ای با موضوع «وطن دوستی، ادب و آسیب‌رسانی به افکار عمومی» شده است.

این خبرنگار از اتهام تشویق به فساد نیز تبرئه شد.

حانم قلیزاده در تاریخ ۲۰ آذرماه سال گذشته، پس از تفهیم اتهام توسط شعبه دوم دادسرای اوین با تودیع قرار آزاد شده بود. طی این جلسه اتهامات مطروحه علیه ویتبلیغ علیه نظام، اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی و تشویق به فساد از طریق تلاش برای ورود به ورزشگاه در بازی تیم ملی ایران و سوریه در جریان رقابت های مقدماتی جام جهانیعنوان شد.

منزل مهتاب قلیزاده پیشتر در مردادماه ۱۴۰۰ توسط ماموران امنیتی مورد تفتیش قرار گرفته بود. ماموران در جریان این تفتیش برخی از لوازم شخصی خانم قلیزاده از جمله تلفن همراه و لپ تاپ او را ضبط کردند. اندکی پس از این تفتیش، خانم قلیزاده در چند نوبت به دفتر یکی از نهادهای امنیتی احضار شد و مورد بازجویی قرار گرفت.

پیشتر مقرر شده بود که جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات خانم قلیزاده در تاریخ ۱۶ فروردین ماه امسال در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران برگزار شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © ۱۴۰۳ استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع آزاد است. All rights reserved.ارسال