بربوک: سرکوب زنان ایران را در شورای حقوق بشر طرح می‌کنیم

پنجشنبه ۳۱ شهریور،۱۴۰۱ ۲۰۲۲-۰۹-۲۲-SOS Iran-  وزیر خارجه آلمان برخورد خشونت‌آمیز علیه معترضان و تظاهرات‌کنندگان در ایران را به شدت محکوم کرد. او گفت که زمانی که زنان امنیت نداشته باشند، کل جامعه فاقد ایمنی و امنیت است.به گزارش دویچه وله، آنالنا بربوک، وزیر خارجه آلمان، روز پنجشنبه۲۲ سپتامبر (۳۱ شهریور) در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل  “برخورد خشونت‌بار با زنان شجاع ایران را تهاجم به حقوق بشر” توصیف کرد. او  گفت که زمانی که زنان امنیت نداشته باشند، کل جامعه فاقد ایمنی و امنیت است.

بربوک با تاکید بر این که رفتار جمهوری اسلامی با زنان نقض حقوق آنها و به طریق اولی نقض حقوق بشر است، از قصد دولت آلمان برای طرح این موضوع در شورای حقوق بشر سازمان ملل خبر داد. او بار دیگر تاکید کرد که “آلمان در کنار زنان شجاع ایران ایستاده است.”

وزیر خارجه آلمان روز سه‌شنبه نیز در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل از رهبری جمهوری اسلامی خواست به صدای زنانی که برای اعتراض به قتل مهسا امینی به خیابان‌ها می‌آیند گوش دهد.او خواهان آن شد که  صدای زنان معترض ایرانی شنیده شود؛ زیرا آنها خواستار حقی هستند که حق همگانی همه انسان‌ها است و چیزی جز حقوق مسلم شهروندان نیست.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © ۱۴۰۱ استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع آزاد است. All rights reserved.ارسال