‎صدور حکم اعدام برای یک کودک-مجرم در سنندج

سه شنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۵-۲۰۱۶-۰۳-۲۹-IranSOS- با صدور حکم اعدام برای یک کودک مجرم دیگر در زندان سنندج، تعداد زندانیانی که به خاطر ارتکاب جرم در زمان نوجوانی در این زندان به اعدام محکوم شده اند به پنج نفر افزایش یافت. به گزارش هرانا، یک کودک مجرم  (ک.ن.) محبوس در زندان سنندج که در زمان وقوع جرم ۱۷ سال و ۹ ماه سن داشته است به اتهام قتل به قصاص (اعدام) محکوم شد.

ادامه خواندن “‎صدور حکم اعدام برای یک کودک-مجرم در سنندج”

‎زندانیان معترض همچنان در اعتصاب غذا

سه شنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۵-۲۰۱۶-۰۳-۲۹-IranSOS- حسین رونقی ملکی، سعید رضوی فقیه، ایرج حاتمی، فرید آزموده و بهزاد ترحمی پنج زندانی سیاسی و امنیتی معترض به شرایط خود همچنان در اعتصاب غذا به سر می برند. به گزارش هرانا، حسین رونقی ملکی و سعید رضوی فقیه دو زندانی عقیدتی و سیاسی بیمار در بند هفت زندان اوین به دلیل عدم رسیدگی به وضعیت درمانی‌شان به ترتیب در چهارمین و هفتمین روز اعتصاب غذای خود هستند. تا این لحظه به درخواست های آنان رسیدگی نشده است.

ادامه خواندن “‎زندانیان معترض همچنان در اعتصاب غذا”

‎در پی ترور فعالان حقوق بشر، شورای حقوق بشر سازمان ملل نقش مهم مدافعان حقوق اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی را به رسمیت شناخت

سه شنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۵-۲۰۱۶-۰۳-۲۹-IranSOS- (ژنو)، ۲۴ مارس ۲۰۱۶-FIDH- چند روز پس از قتل فعالان حقوق زمین و محیط زیست برتا کاسِرِز و نِلسُن گارسیا در هُندوراس و رهبر بومیان والتر مانفردو مندِز باریوز در گواتمالا، شورای حقوق بشر سازمان ملل امروز قطعنامه‌ی نیرومندی را با نگاه به مدافعان حقوق اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی تصویب کرد.

ادامه خواندن “‎در پی ترور فعالان حقوق بشر، شورای حقوق بشر سازمان ملل نقش مهم مدافعان حقوق اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی را به رسمیت شناخت”

‎صدور چهار حکم اعدام در خراسان شمالی

‎‎شنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۵-۲۰۱۶-۰۳-۲۶-IranSOS- رئیس کل دادگستری خراسان شمالی، از صدور حکم اعدام برای چهار متهم در شهر آشخانه خبر داد. به گزارش هرانا به نقل از میزان، نورالله قدرتی رئیس کل دادگستری استان خراسان شمالی در این رابطه گفت: “این پرونده منتهی به صدور رای شده است و متهمان به اتهام محاربه به اعدام محکوم شدند”.

ادامه خواندن “‎صدور چهار حکم اعدام در خراسان شمالی”

‎حکم اعدام ارژنگ داوودی به ۵ سال حبس کاهش یافت

‎جمعه ۰۶ فروردین ۱۳۹۵-۲۰۱۶-۰۳-۲۵-IranSOS- ارژنگ داوودی زندانی سیاسی محبوس در زندان رجایی شهر کرج می گوید حکم اعدامش شکسته و به ۵ سال حبس در تبعید کاهش یافته است. او باید آماده باشد تا ۲۵ خرداد به زندان زابل تبعید شود. به گزارش هرانا، حکم اعدام ارژنگ داوودی زندانی سیاسی و سالخورده زندان رجایی شهر کرج به ۵ سال حبس تعزیری همراه با تبعید به زندان زابل کاهش یافته است.


ادامه خواندن “‎حکم اعدام ارژنگ داوودی به ۵ سال حبس کاهش یافت”

‎هشدار عفو بین الملل در مورد اعدام قریب الوقوع هیمن اورامی نژاد

جمعه ۰۶ فروردین ۱۳۹۵-۲۰۱۶-۰۳-۲۵-IranSOS- سازمان عفو بین الملل طی بیانیه‌ای نسبت به اعدام قریب الوقوع «هیمن اورامی نژاد» که به ارتکاب قتل عمد در نوجوانی به اعدام محکوم شده است هشدار داد و خواستار توقف این حکم شد. به گزارش هرانا، سازمان عفو بین الملل خواستار توقف حکم اعدام کودک-مجرم هیمن اورامی نژاد شد که چندی پیش حکمش در دیوان عالی کشور تایید شده بود و به او اطلاع داده اند بعد از ۱۳ فروردین حکمش اجرا خواهد شد.

ادامه خواندن “‎هشدار عفو بین الملل در مورد اعدام قریب الوقوع هیمن اورامی نژاد”

‎ماموریت احمد شهید برای یک سال دیگر تمدید شد

پنج شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۵-۲۰۱۶-۰۳-۲۴-IranSOS- شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد، با ٢٠ رأی موافق، ١۵ مخالف و ١١ ممتنع، ماموریت گزارشگر ویژه حقوق بشر در امور ایران را به مدت یک سال دیگر تمدید کرد. به گزارش هرانا، قطعنامه مربوط به وضعیت حقوق بشر ایران «ال.۲۷» در نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل در ژنو به تصویب رسید و ماموریت آقای شهید به مدت یک سال دیگر تمدید شد.

ادامه خواندن “‎ماموریت احمد شهید برای یک سال دیگر تمدید شد”

‎معامله با ترکیه بر سر پناهجویان، شکست اتحادیه اروپا

‎پنج شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۵-۲۰۱۶-۰۳-۲۴-IranSOS- حنیف حیدرنژاد : اتحادیه اروپا در روز ۱۸ مارس از یک “توافقنامه“با ترکیه بر سر حل و فصل “بحران پناهجوئی” خبر داد. مطابق این “توافقنامه” از ساعت ۰۰٫۰۰ یکشنبه ۲۰ مارس ۲۰۱۶ هر پناهجوئی که به طورغیرقانونی از ترکیه وارد یونان شود، به آن کشور برگردانده می‌شود. شروع اخراج پناهجویان به ترکیه از ۴ آوریل ۲۱۰۶ خواهد بود.

ادامه خواندن “‎معامله با ترکیه بر سر پناهجویان، شکست اتحادیه اروپا”

‎شورای حقوق بشر باید قطعنامه‌ی مربوط به مدافعان حقوق بشر را تصویب و اصلاحیه‌های خصمانه را رد کند

چهارشنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۵-۲۰۱۶-۰۳-۲۳-IranSOS- پاریس‌ ـ‌ ‌ژنو ـ کشورهای عضو شورای حقوق بشر سازمان ملل باید از تصویب قطعنامه‌ی حساس مربوط به محافظت از مدافعان حقوق بشر پشتیبانی کنند و به ۳۰ اصلاحیه‌ی پیشنهادی چین، کوبا، مصر، پاکستان و روسیه با هدف تضعیف اساسی آن، رأی منفی بدهند.

ادامه خواندن “‎شورای حقوق بشر باید قطعنامه‌ی مربوط به مدافعان حقوق بشر را تصویب و اصلاحیه‌های خصمانه را رد کند”